poniedziałek, 8 lipca 2024 14:47

75 lat Ludowego Klubu Sportowego Czarni Staniątki

Autor Artykuł sponsorowany
75 lat Ludowego Klubu Sportowego Czarni Staniątki

22 i 23 czerwca jubileusz 75-lecia świętował Klub Sportowy Czarni Staniątki. Na imprezie nie zabrakło rozgrywek sportowych, koncertów a zwieńczeniem był pokaz sztucznych ogni.

Oficjalne otwarcie sportowego święta poprzedził piłkarski Turniej smoka, w którym zmierzyli się podopieczni szkółek piłkarskich z rocznika 2015 oraz turniej szachowy. Tradycyjnie, oficjalne rozpoczęcie Turnieju smoka poprzedziło złożenie kwiatów przy pomniku Tadeusza Szybińskiego, wieloletniego prezesa LKS Czarni Staniątki prekursora sportu w Staniątkach jak również Szkoły Futbolu Staniątki.

W sobotę, 22 czerwca o godz. 11:30 rozpoczęła się uroczysta Akademia Jubileuszowa, w której wzięli udział starosta Roman Ptak i wicestarosta Ewa Ptasznik, burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Michał Hebda oraz zastępca burmistrza Anna Topór, członek zarządu Kopalnia Soli Wieliczka S.A. Łukasz Sadkiewicz i prezes spółki Kopalnia Soli Wieliczka Turystyka Barbara Ptak, przedstawiciele piłkarskich i Ludowych Zespołów Sportowych, zasłużeni działacze, piłkarze i sympatycy staniąteckiego klubu.

Podczas uroczystości uhonorowano najbardziej zasłużone osoby, które przyczyniły się do rozwoju Klubu Sportowego Czarni Staniątki. Jubileusz poprowadził prezes klubu Adam Gawlik.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców Staniątek i okolic. Były występy uczniów i lokalnych zespołów regionalnych oraz pokazy strażackie, widowiskowy pokaz lotniczo-pirotechniczny i koncerty zespołów Blue i DEFIS oraz dyskoteka z DJ Martinesem, która zakończyła się w niedzielę o godz. 5.00 rano.

Jubileusz zorganizowano w Gminnym Centrum Sportu w Staniątkach, a Powiatu Wielicki wsparł go finansowo.

inf. i fot. Powiat Wielicki

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka