środa, 12 maja 2021 11:03

75 tys. złotych trafiło do gminy Skawina. Przeznaczenie? Nauczanie zdalnie

Autor Aleksandra Tokarz
75 tys. złotych trafiło do gminy Skawina. Przeznaczenie? Nauczanie zdalnie

Gmina Skawina otrzymała promesę w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej na kwotę blisko 75 tys. zł. Te środki mają zostać przeznaczone na zdalne nauczanie. Co to oznacza?

W ramach strategii działania, pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa, zostały wydzielone środki finansowe dla poszczególnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, w tym także na edukację i nauczanie.

Opiewający na około 60 mln zł Pakiet Edukacyjny, współfinansowany ze środków unijnych oraz Budżetu Województwa Małopolskiego, jest ważnym uzupełnieniem działań, podejmowanych na poziomie centralnym, nastawionych na wsparcie nauczania zdalnego, a także włączanie nowoczesnych metod i technik kształcenia w proces dydaktyczny.

Środki, które trafiły do gminy Skawina zostaną wykorzystane na zakup 27 laptopów wraz z oprogramowaniem dla szkół podstawowych. Sprzęt, na co dzień, będzie znajdował się w pracowniach komputerowych. W razie potrzeby zostanie przeznaczony do nauki zdalnej.

Zielonki. Mężczyzna bał się wchodzić na posesję. W jego okna strzelał 15-latek
Wiadomości Zielonki. Mężczyzna bał się wejść na teren swoich posesji, gdyż w okna nowo wybudowanych tam domów ktoś strzelał. Policjanci wycenili straty na ponad 10 tysięcy złotych. Odnaleziono też sprawcę - 15-letniego chłopca.

inf./fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje