sobota, 11 czerwca 2022 03:40

A z nieba spadały piłki i cukierki. Takie rzeczy tylko w Muszynie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
A z nieba spadały piłki i cukierki. Takie rzeczy tylko w Muszynie

Sporo atrakcji czekało na gości z partnerskich powiatów, którzy 3 czerwca przybyli, aby wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Muszynie. Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna.

Do Muszyny przybyło kilkuset młodych piłkarzy, którzy rozgrywali mecze o najwyższe trofeum – półfinały i finał już jutro. Jednak przed rozpoczęciem zmagań na boisku, z samolotu, który przelatywał nad stadionem w Muszynie spadły cukierki i piłki – wszystko w ramach Dnia Dziecka. Piłkarze bardzo dokładnie je pozbierali i tak pokrzepieni ruszyli na murawę.

Gości witał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i burmistrz Muszyny dr Jan Golba.

–  Życzę gry fair play i wielu emocji

– mówił starosta Marek Kwiatkowski.

– Cieszę się, że po kilku latach przerwy wracamy z tą imprezą. To święto radości, sportu i przede wszystkim dobra zabawa dla naszych gości. Przy okazji dzieci zwiedzą również piękne zakątki naszej Sądecczyzny. Wszystkie te działania sprawiają, że przybywa do nas coraz więcej gości z Polski i spoza je granic, a to przekłada się na rozwój turystki na Ziemi Sądeckiej.

Jutro kolejna dawka atrakcji – rozgrywki finałowe na stadionie MKS POPRAD, a ok. godz. 15 przemarsz wszystkich uczestników turnieju do amfiteatru na Zapopradziu, gdzie zostaną im wręczone medale i nagrody.

Z piłkarzami przybyli również szefowie zaprzyjaźnionych powiatów, którzy zwiedzali Sądecczyznę. Byli  m.in. w muszyńskich ogrodach i na Jaworzynie Krynickiej. Widoki podziwiali: starosta wejherowska Gabriela Lisius, Jacek Thiel – wicestarosta wejherowski oraz Piotr Syrocki – naczelnik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie; z powiatu Unna w Niemczech: Wilhelm Jasperneite - wiceprzewodniczący Rady Powiatu (CDU), Jens Krammenschneider-Hunscha - wiceprzewodniczący frakcji SPD w Radzie Powiatu, Herbert Goldmann - przewodniczący frakcji „GRÜNE im Kreistag“ w Radzie Powiatu oraz Silke Schmücker z Biura Starosty; z Okręgu Sãlaj z Rumunii: Dinu Iancu-Sălăjanu - przewodniczący Rady Okręgu Sãlaj, Leucea Crăciun - asystent przewodniczącego i Oana Labo – radna Okręgu Sãlaj; z powiatu hajnowskiego: Mirosław Chilimoniuk - dyrektor Parku Wodnego w Hajnówce, Jarosław Grygoruk - sekretarz Miasta Hajnówka.

Inf. i foto: SP w NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje