czwartek, 25 listopada 2021 13:12

Adam Jarubas: Zacznijmy walczyć o prawa osób zaszczepionych

Autor Marzena Gitler
Adam Jarubas: Zacznijmy walczyć o prawa osób zaszczepionych

Gościem Wolnego Radia Europa był europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas. W rozmowie z Jarosławem Sikorskim mówił również o sytuacji epidemicznej w Małopolsce.

Rozmowa rozpoczęła się od podsumowania pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Polsce, w której dzień po dniu padają kolejne rekordy zakażeń i zgonów IV fali.

- Rządzący niewiele robią, aby przekonać do tego najskuteczniejszego sposobu przeciwdziałania pandemii - ocenił Adam Jarubas, odnosząc się do korelacji między najbardziej "zakażonymi" i najsłabiej zaszczepionymi województwami, głównie we wschodniej Polsce, gdzie w wyborach wygrywa PiS.  - Kierują się tylko i wyłącznie sondażami, a nie poczuciem odpowiedzialności - stwierdził polityk.

Adam Jarubas przypomniał o postulacie PSL gratyfikacji wysokości 600 zł dla osób w pełni zaszczepionych. - Wzorem Stanów Zjednoczonych i Grecji zaproponowaliśmy dodatek specjalny dla zaszczepionych, żeby wywołać jakiś element grywalizacji i przełamania niechęci, które jest bardzo duża - mówił europoseł KE.

- Dzisiaj antyszczepionkowcy próbują bronić praw osób niezaszczepionych. Może zacznijmy walczyć o prawa osób zaszczepionych i domagajmy się, aby rząd właściwie ułożył te relacje - stwierdził Jarubas.

Całą rozmowę, która w większości dotyczyła stojących przed Polską zmian wynikających z pakietu unijnych aktów prawnych Fit for 55, których celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zahamowanie wynikających z niej o zmian klimatycznych,  opublikował prowadzący spotkanie Radosław Sikorski.

Gościem Wolnego Radia Europa jest europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas

Gościem Wolnego Radia Europa jest europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas. Poseł Jarubas w Parlamencie Europejskim zasiada m.in. w Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności. 📌 Swoje pytania mogą Państwo zadawać w komentarzach w czasie trwania rozmowy. Zapraszam ❗

Opublikowany przez Radosława Sikorskiego Czwartek, 25 listopada 2021

fot. Screen Fb. Radosław Sikorski

Polska

Polska - najnowsze informacje