niedziela, 3 stycznia 2021 09:20

"Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską…" Afery ze szczepieniami ciąg dalszy

Autor Mirosław Haładyj
"Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską…" Afery ze szczepieniami ciąg dalszy

To z pewnością nie koniec afery ze sprawą szczepień poza kolejnością celebrytów i polityków.

W ostatnim czasie sprawa szczepionych na koronawirusa poza kolejnością polityków i celebrytów jest jednym z "najgorętszych". Nic dziwnego, ponieważ bulwersuje i sprawia, że zwykli obywatele mogą poczuć się oszukani - żadna z osób zaszczepionych poza kolejnością nie należała do tzw. "grupy zero". Ta obejmuje lekarzy, medyków i osoby pracujące przy chorych na Covid-19, a aktorów i działaczy politycznych ciężko do takiej grupy zakwalifikować. Rząd zapowiedział, że 4 stycznia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rozpocznie się kontrola, mająca na celu wyjaśnienie tego, w jaki sposób doszło do zaszczepienia osób spoza kolejności.

Tymczasem studenci WUM, dzięki którym wiele z omawianych nieprawidłowości ujrzało światło dzienne, zapowiedzieli, że to nie wszyscy politycy i celebryci, którzy otrzymali szczepionkę poza kolejnością. Na swoim facebookowym profilu napisali, że "Lista nazwisk wciąż się powiększa. Póki co podawane przez nas nazwiska potwierdzają się w 100%. A na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską…".

Studenci warszawskiego UM odnieśli się także do informacji publikowanych przez największe stacje telewizyjne. We swoim wpisie skrytykowali materiał TVN-u, jako "tendencyjny" i mający na celu "mydlenie oczu". Według studentów "Tłumaczenia gwiazd, że są 60+ i że w ostatniej chwili dowiedziały się o szczepieniach jest nieprawdziwy...Co więcej gwiazdy weszły do kolejki przed czekającymi w niej MEDYKAMI".

Poniżej prezentujemy całość postu studentów z profilu ZUM na MUW:

Obejrzeliśmy przygotowane przez największe w Polsce stacje telewizyjne wieczorne programy informacyjne. Większość z nich powstawała we współpracy z nami bądź na podstawie naszych wpisów.
Wielokrotnie nie zgadzaliśmy się z zamiataniem pod dywan afer z respiratorami, maseczkami, a przez kolejne błędne decyzje, brak przygotowania zarówno Szpitali jak i Uczelni Medycznych, wielu z nas ma wątpliwości czy w kończąc studia będzie gotowym być dobrym medykiem.
Chcąc być obiektywni, musimy jednak podkreślić, że nie możemy zostawić narracji Faktów TVN bez komentarza. Materiał dot. skandalu na WUMie był tendencyjny, przygotowany i ma na celu mydlenie oczu. Tłumaczenia gwiazd, że są 60+ i że w ostatniej chwili dowiedziały się o szczepieniach jest nieprawdziwy...
Co więcej gwiazdy weszły do kolejki przed czekającymi w niej MEDYKAMI. Akurat przechadzały się w pobliżu i dostały telefon więc wszyscy przybiegli na określoną godzinę. A do dnia publikacji przez nas informacji o szczepieniach celebrytów nikt nie chciał się tym chwalić.
Lista nazwisk wciąż się powiększa. Póki co podawane przez nas nazwiska potwierdzają się w 100%. A na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską…

Obejrzeliśmy przygotowane przez największe w Polsce stacje telewizyjne wieczorne programy informacyjne. Większość z nich...

Opublikowany przez ZUM na WUM Sobota, 2 stycznia 2021

Czytaj także:

Afera ze szczepieniami. Wypływają kolejne nazwiska
Jak informowaliśmy, poza kolejnością, przed medykami, którzy na co dzień ryzykują w szpitalach życie, zaszczepiono kilkadziesiąt osób – aktorów, polityków, celebrytów. W tej grupie byli między innymi Leszek Miller i Krystyna Janda. Dziś poznaliśmy kolejne nazwiska. Jak przyznał Warszawski Uniwersyt…
koronawirus najnowsze informacje

Fot.: Photo by Hakan Nural on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje