niedziela, 16 czerwca 2024 07:54

Amerykański koszmar 75-latka z powiatu suskiego

Autor Mirosław Haładyj
Amerykański koszmar 75-latka z powiatu suskiego

75-letni mieszkaniec powiatu suskiego wraz z bliskimi stracił ponad 500 tys. zł. Mężczyzna dał się nabrać i uwierzył w "amerykańską historię".

W lutym 2023 r. 75-latek z powiatu suskiego nawiązał kontakt z przedstawicielem kryptowalut. Mężczyna, podobnie jak senior, miał paść ofiarą przebywającego w Afryce oszusta. Aby odzyskać pieniądze z USA, senior postanowił współpracować z nowym znajomym.

-Z uwagi, że senior jest na liście pokrzywdzonych, pomoże mu odzyskać pieniądze od sprawcy za odszkodowanie w kwocie 90 tys. dolarów. Senior uwierzył w dziwną historię i zaczął przelewać oszustowi pieniądze w różnych kwotach na cele związane z procesem. Kiedy pokrzywdzonemu zabrakło środków pieniężnych, zaczął pożyczać kolejne kwoty od żony

-relacjonują suscy policjanci.

Kiedy oszczędności sie skończyły, małżeństwo zaczęło zawierać kredyty w bankach. Po jakimś czasie z 75-latkiem zaczęły kontaktować się nowe osoby, twierdzące, że są uczestnikami procesu. Kontakt z nimi owocował kolejnymi wpłatami, tym razem na ich konto. W związku z tym, że konto bankowr seniora świeciło pustkami, a możliwe kredyty zostały już zaciągnięte, mężczyzna zwrócił się po pomoc do córki i zięcia. Ci w dobrej wierze pożyczyli rodzicom pieniądze. Oszust poprosił seniora o zainstalowanie aplikacji do kryptowalut, na które zostały przelane pieniądze.

-75-latek zgodnie z instrukcjami zainstalował aplikacje, na której widział wysoką kwotę pieniędzy. Oszust zapewnił seniora, że skoro już ma pieniądze na swoim koncie z kryptowalutami, może je dodatkowo powiększyć kolejnymi przelewami, co zaowocuje wysokimi odsetkami i tez dzięki temu nie straci już zgromadzonych pieniędzy

-dodają policjanci.

W pewnym momencie poproszona o pomoc po raz kolejny córka 75-latka poprosiła ojca o wyjaśnienie. Gdy senior opowiedział jej o powodach, dla których się zadłużył, kobieta zrozumiała, że jej tata stał się ofiarą oszustów.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka