piątek, 8 września 2023 12:04

Artur Kozioł: Przyszłość to współpraca świata nauki, gospodarki i samorządu

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł: Przyszłość to współpraca świata nauki, gospodarki i samorządu

Każdy dom musi mieć mocny fundament. Ważne, abyśmy mogli decydować o przyszłości kraju w miejscu, w którym mieszkamy. Podczas spotkania prezydentów, burmistrzów, wójtów samorządowców z Ruchu Samorządowego Tak!dla Polski, Stanisław Mazur - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Artur Kozioł - Burmistrz Wieliczki podkreślili, jakie ważne znaczenie ma samodzielność finansowa samorządów i wieloletnia perspektywa w planowaniu.

„W Polsce dojrzewa sytuacja, budzą się emocje, które część z Państwa dobrze pamięta. Z niepokojem obserwujemy bardzo silne centralistyczne zakusy             rządu. Ostatnie 8 lat jego działań zastopowały budowę samorządu terytorialnego, to uosobienie ducha rzeczypospolitej, Polski prawdziwie samorządowej. Idea samorządnej Polski jest ideą żywą - jeśli ona nie znajdzie swoich orędowników, tych którzy poniosą ją do parlamentu, to proces demontażu samorządu terytorialnego będzie postępował.” - powiedział Stanisław Mazur.

„Zanim nadejdzie 15 października jesteśmy gotowi do podjęcia debaty z rządem i ze wszystkimi osobami, które znajdują się na listach PiS. Przygotowaliśmy program Ruchu Samorządowego TAK!Dla Polski i gotowi jesteśmy we wszystkich dziedzinach rozmawiać merytorycznie, tak aby mieszkańcy mogli usłyszeć, jakie rozwiązania naprawią sytuację w kraju. Przebywamy w Gdańsku - mieście wolności, a samorząd to również samodzielność i ta samodzielność jest             podstawą naszego programu.” - zadeklarował Artur Kozioł.

Artykuł sponsorowany

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka