czwartek, 16 listopada 2023 13:10

Atak szaleńca z siekierą w markecie. Ewakuowano blisko 100 osób

Autor Patryk Trzaska
Atak szaleńca z siekierą w markecie. Ewakuowano blisko 100 osób

Chwile grozy w krakowskim markecie budowlanym. Jeden z klientów wpadł z niewyjaśnionych powodów w furię i zaczął biegać z siekierą po sklepie. Służby obezwładniły napastnika i ewakuowały blisko 100 osób, które znajdowały się na terenie marketu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (15 października) na terenie popularnego marketu budowlanego w Bronowicach. Jeden z klientów wpadł nagle w furię i zaczął biegać po sklepie wymachując siekierą, krzycząc oraz rozrzucając znajdujące się na półkach sklepowych przedmioty. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, zachowywał się on kompletnie irracjonalnie, oraz stwarzał zagrożenie nie tylko dla innych, ale również dla siebie.

Z terenu marketu ewakuowano blisko 100 osób (pracowników i klientów sklepu). Przybyli na miejsce krakowscy funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę. Został on zatrzymany i przewieziony do szpitala na badania. - Po przebadaniu mężczyzny zadecydujemy o kolejnych czynnościach - przekazał Gazecie Krakowskiej, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Piotr Szpiech.

foto ilustracyjne: KPP Limanowa

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka