środa, 1 marca 2023 08:37

Bateria umywalkowa – jaką kupić?

Autor Artykuł sponsorowany
Bateria umywalkowa – jaką kupić?

link: https://www.dom-lazienka.pl/baterie-bezdotykowe-cat-201

Wybór baterii umywalkowej musi być dobrze przemyślany, inaczej może okazać się, że łazienka nie będzie tak funkcjonalna, jak byśmy sobie tego życzyli. Pod żadnym pozorem nie można brać pod uwagę wyłącznie designu. Równie istotnym elementem powinna być dla nas także funkcjonalność wyposażenia. Jak wybrać baterię umywalkową, aby nie żałować swojej decyzji?

Jak wybrać odpowiednią baterię łazienkową?

Bateria do łazienki musi być trwała, estetyczna i praktyczna w codziennym użytkowaniu. Jednym z ważniejszych parametrów jest materiał jej wykonania, bo w dużej mierze to od niego będzie zależeć jej trwałość. Warto zwrócić uwagę na takie elementy jak: wylewka (czyli część, z której wypływa woda), uchwyt, uszczelki, a także głowica, dzięki której można ustawić temperaturę i natężenie wody. Każda z tych części może niestety ulec awarii, dlatego najlepiej zdecydować się na zakup baterii umywalkowej pochodzącej od renomowanego producenta. Rodzaj baterii do łazienki będzie determinował rodzaj umywalki, dlatego zawsze warto zapoznać się z informacją producenta dotyczącą sposobu montażu armatury łazienkowej do typu umywalki. Bardzo często umywalki są sprzedawane z bateriami w komplecie, a więc warto rozważyć również takie rozwiązanie.

Bateria automatyczna bezdotykowa

Chociaż bateria automatyczna w dalszym ciągu jest najczęściej spotykana w budynkach użyteczności publicznej, to coraz częściej jest stosowana także w domach jednorodzinnych. Jest to rozwiązanie praktyczne i higieniczne, co więcej – pozwala zaoszczędzić całkiem sporo wody. Bateria bezdotykowa nie posiada kurka do odkręcania i zakręcania wody, lecz jest wyposażona w specjalny czujnik ruchu znajdujący się w środku baterii. Aby uruchomić kran, wystarczy zbliżyć do niego dłonie. Bateria automatyczna sprawdzi się doskonale w praktycznie każdym wnętrzu – znajdzie zastosowanie zarówno w kuchni, łazience, jak i toalecie. Korzystanie z takiej baterii jest higieniczne, gdyż brudne dłonie nie przenoszą zanieczyszczeń na armaturę, co więcej w ten sposób można znacząco ograniczyć zużycie wody, ponieważ z kranu wypłynie tylko tyle wody, ile potrzebujesz.

Design baterii łazienkowej

Nie bez znaczenia pozostaje także wygląd baterii do łazienki, w końcu musi pasować do pozostałego wyposażenia. Obecnie dużą popularnością cieszy się bateria czarny mat, która prezentuje się niezwykle elegancko i jest stosunkowo łatwa do utrzymania w czystości. Mimo że czerń nie jest kolorem tak oczywistym jak chromowany, to bez wątpienia warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, gdy łazienka jest urządzona w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Ciekawym wyborem mogą okazać się także baterie umywalkowe w kolorze złotym, które będą dobrze współgrać z wystrojem glamour czy art déco. Ważne jest to, aby bateria pasowała do umywalki oraz pozostałych elementów wyposażenia.

Chociaż na pierwszy rzut oka to mało znaczący element w łazience, to tak naprawdę od baterii łazienkowej zależy nasz komfort.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka