wtorek, 2 sierpnia 2022 13:59

Będą korki na obwodnicy? Od jutra węziej na Stopniu Wodnym Kościuszko

Autor Tomasz Stępień
Będą korki na obwodnicy? Od jutra węziej na Stopniu Wodnym Kościuszko

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna jutro (3 sierpnia) prace remontowe na Stopniu Wodnym Kościuszko na Wiśle, na obwodnicy A4. Potrwają niemal 2 tygodnie. Można spodziewać się korków.

Ten odcinek obwodnicy lubi się zakorkować i bez remontów. Przede wszystkim dlatego, że przed Stopniem Wodnym Kościuszko obowiązuje ograniczenie prędkości, a dodatkowo włączają się tu do ruchu auta jadące z dróg dojazdowych. Dlatego, przynajmniej w godzinach szczytu, można spodziewać się utrudnień. Ale GDDKiA musi wymienić korytka odwodnieniowe wzdłuż obiektu oraz naprawić kapy chodnikowe. Podczas  ich prowadzenia, w godzinach 7.00 – 17.00 zajęty będzie pas awaryjny.

Prace remontowe Stopniu Wodnym Kościuszko na Wiśle, w  ciągu A4 (km 407+776), będą prowadzone od dnia 03.08.2022 do 18.08.2022 r. Rozpoczną się na prawej jezdni (Katowice – Rzeszów). Po zakończeniu prac na jezdni prawej, roboty  remontowe będą prowadzone na lewej jezdni. Organizacja ruchu analogiczna  jak w przypadku prawej jezdni.

fot: GDDKiA

Kraków

Kraków - najnowsze informacje