sobota, 13 stycznia 2024 09:00

Będzie dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w Zakopanem. "Jednostka jest gotowa"

Autor Katarzyna Jamróz
Będzie dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w Zakopanem. "Jednostka jest gotowa"

Ministerstwo Zdrowia szybko zareagowało na postawiony przez wojewodę małopolskiego, Krzysztofa Jana Klęczara, wniosek. W wyniku tej interwencji od poniedziałku (15 stycznia) ruszy nowy zespół ratownictwa medycznego, który będzie świadczył pomoc przez cały rok, pracując przez 12 godzin na dobę. Jego siedziba zostanie ulokowana w Zakopanem. – Ta dodatkowa karetka jest w tym rejonie bezsprzecznie potrzebna – mówi Krzysztof Jan Klęczar.

Będzie to czwarty całoroczny ZRM zabezpieczający powiat tatrzański, a trzeci stacjonujący cały rok w Zakopanem. Powiat zabezpieczają także 2 ZRM sezonowe (jeden od 1 stycznia do 31 marca, drugi od 1 lipca do 30 września), 12-godzinne stacjonujące, w Bukowinie Tatrzańskiej. – Bardzo dziękuję Minister Izabeli             Leszczynie za interwencję i pełne zrozumienie dla pilności potrzeb wzmocnienia zabezpieczenia medycznego powiatu tatrzańskiego poprzez uruchomienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego. Ta dodatkowa karetka jest w tym rejonie bezsprzecznie potrzebna. Dziękuję również Małopolskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu NFZ za sprawne podjęcie stosownych działań formalnych. Jak potwierdza dysponent ZRM-u, czyli Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem, jednostka jest przygotowana i gotowa do rozszerzonych zadań, więc już od poniedziałku nowy ZRM będzie mógł zostać uruchomiony – podsumowuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Fot. Ilustracyjne

Czytaj również:

Wojewoda małopolski wystąpi o nową karetkę dla Zakopanego. “To odpowiedź na głosy środowiska”
– Wszyscy mamy świadomość specyficznych warunków, jakie panują w powiecie tatrzańskim w związku ze wzmożonym ruchem turystycznym, uprawianiem sportów
Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka