piątek, 7 lutego 2020 11:08

Beskidzka kronika policyjna. Kolizje drogowe, pożary, kradzieże

Autor Mirosław Haładyj
Beskidzka kronika policyjna. Kolizje drogowe, pożary, kradzieże

Policja z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej opublikowali listę zdarzeń za okres 14-27 stycznia, które dotyczyły terenu powiatu.

Poniżej przedstawiamy wypis z policyjnej kroniki.

28.01.
Sucha Beskidzka ul. A. Mickiewicza – kolizja drogowa.
Kierujący samochodem m-ki Opel najechał na tył samochodu m-ki Audi, który w wyniku uderzenia najechał na tył poprzedzającego samochodu m-ki Renault. Sprawca ukarany MKK.

29.01.
Sucha Beskidzka ul. Role – kolizja drogowa.
Kierujący samochodem m-ki Opel wyniku nieprawidłowo podjętego manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z samochodem m-ki Skoda. Sprawca ukarany MKK.

30.01.
Jordanów ul. Rynek – pożar budynku.
Częściowemu spaleniu oraz zadymieniu uległ budynek o konstrukcji drewnianej wraz z jego wyposażeniem, w którym była prowadzona działalność bukmacherska. Wstępna wartość poniesionych strat to kwota 150 tys. zł. Przyczyna pożaru nieustalona. Dalsze czynności KP Jordanów.

Zawoja – kradzież sklepowa.
Pracownica sklepu wielkopowierzchniowego zauważyła jak jeden z klientów chowa do kieszeni artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Gdy próbowała go zatrzymać wyrwał się, a następnie oddalił. Po około 30 minutach wrócił do sklepu uiszczając należność za towar. Za kradzież został ukarany MKK.

Kuków – kolizja drogowa.
Kierujący samochodem m-ki Mercedes, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze uderzając w ogrodzenie prywatnej posesji. W pojeździe sprawcy znajdowała się pasażerka. Sprawca ukarany MKK.

31.01.
Budzów – kolizja drogowa.
Kierujący samochodem m-ki Audi na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący trzeźwy. W pojeździe nie było pasażerów. Kierującego pouczono.

01.02.
Jordanów ul. Rynek – zakłócenie ładu i porządku publicznego
Sprzedawca zgłosił , iż jeden z klientów awanturuje się i nie chce zapłacić za zamówione jedzenie. W czasie interwencji Policji klient uregulował należność za jedzenie jednakże za głośne i wulgarne zachowanie został ukarany MKK.

Naprawa – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Fiat (obywatel Włoch) wjeżdżając na drogę nr 7 wymusił pierwszeństwo na kierującemu samochodem m-ki Mercedes doprowadzając do kolizji drogowej. Uczestnicy trzeźwi, brak obrażeń ciała. Sprawca ukarany MKG.

Białka – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki BMW jadąc drogą W-957 zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał z drogi uderzając w przydrożne drzewo. W pojeździe znajdowali się pasażerowie (żona i córka kierującego). Wszystkie osoby zostały zabrane do szpitala z uwagi na poniesione obrażenia ciała. Sprawca ukarany MKK.

02.02.
Budzów - pożar budynku
Całkowitemu spaleniu uległ budynek o konstrukcji drewnianej z przyczyn nieustalonych. Budynek niezamieszkany od kilku lat. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

03.02.
Wysoka – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdował się pasażer. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała. Kierujący trzeźwy. Ukarany MKK.

Bystra - kolizja drogowa
Kierujący zespołem pojazdów w tym ciągnika siodłowego m-ki Scania, nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru cofania i najechał na zaparkowany na poboczu pojazd-ki VW. Kierujący trzeźwy. Sprawca ukarany MKK.

Wysoka – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Pasażerka została zabrana do szpitala, gdzie po badaniach stwierdzono ogólne potłuczenia, a następnie zwolniono do domu. Kierujący trzeźwy. Ukarany MKK.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje