środa, 15 marca 2023 11:07

"Bestia w ludzkiej skórze". Zatrzymano mężczyznę, który wyrzucił psa do śmietnika

Autor Patryk Trzaska
"Bestia w ludzkiej skórze". Zatrzymano mężczyznę, który wyrzucił psa do śmietnika

Nawet trzy lata więzienia grożą mężczyźnie, który wyrzucił żywego psa do śmietnika na cmentarzu w Lipnikach. Zwierzę było skrajnie wyziębione, ponieważ spędziło tam całą noc przez co nie udało się go uratować.

Do tego makabrycznego odkrycia doszło na cmentarzu w Lipnikach. Mieszkanka Bednarki odwiedzała groby bliskich, gdy nagle usłyszała dźwięki przypominające piszczenie. Kobieta zaczęła nasłuchiwać i odkryła, że dźwięki dochodzą ze śmietnika znajdującego się tuż przy nekropolii.

W środku kontenera znajdował się pies zawinięty w worek na śmieci. Zwierzę było tak słabe, że nawet nie próbowało się wydostać, jedynie skomlało i piszczało. Pies został błyskawicznie przetransportowany do Urzędu Gminy w Lipinkach. Z tamtą po szybkich oględzinach trafił do lecznicy zwierząt w Gorlicach. Zwierzę było skrajnie wycieńczone i osłabione, a także wychłodzone. Weterynarz nie stwierdził żadnych ran na ciele psa, jednak ze względu na jego ciężki stan zapadła decyzja o uśpieniu go. – Potwór, niech ktoś mu zrobi to samo" – napisała jedna z Internautek. "Bestia w ludzkiej skórze" – dodała inna.

Bieccy policjanci wytypowali i zatrzymali mieszkańca gminy Lipniki. Mężczyzna przyznał się do wyrzucenia psa w worku do przycmentarnego śmietnika.  

Przed sądem odpowie za usiłowanie zabójstwa psa. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Gorlice - najnowsze informacje