środa, 30 sierpnia 2023 13:20

Bestie w ludzkiej skórze. Pobili 75-latka na śmierć?

Autor Patryk Trzaska
Bestie w ludzkiej skórze. Pobili 75-latka na śmierć?

W wyniku intensywnych czynności prowadzonych przez sądeckich policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, została zatrzymana kolejna osoba podejrzewana w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny. W efekcie działań śledczych trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Do pierwszych zatrzymań w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny doszło w piątek, (25 sierpnia), na terenie gminy Stary Sącz. Mężczyźni w wieku 22, 25 i 54 lat zostali zatrzymani w pościgu, gdy jechali samochodem.  Sądeccy kryminalni weryfikowali ich rolę w zdarzeniu, a jednocześnie w dalszym ciągu prowadzili intensywne czynności, czego efektem było zatrzymanie w niedzielę, (27 sierpnia), kolejnej osoby. W domu zatrzymanego 21-letniego mieszkańca gminy Piwniczna-Zdrój policjanci znaleźli narkotyki.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 22- i 25-latek, a następnie 21-latek w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszeli zarzuty. 22-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 158 § 3 kk), natomiast 21- i 25-latkowi zarzuty zacierania śladów przestępstwa i ukrywania sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 239 kk) oraz posiadania narkotyków (art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Z kolei zatrzymany 54-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz usłyszał od policjantów zarzut posiadania narkotyków, po czym został zwolniony.

Zgodnie z zapisami Kodeksu karnego za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

inf. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka