wtorek, 22 października 2019 08:29

Bezpłatne badania USG dzieci w Krakowie

Autor Manuel Langer
Bezpłatne badania USG dzieci w Krakowie

W Krakowie w dniach 23-24 października 2019 na pokładzie ambulansu medycznego Fundacji Ronalda McDonalda prowadzone będą bezpłatne, kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Specjalistyczny pojazd, wyposażony w dwa nowoczesne gabinety medyczne zaparkuje na Małym Rynku w Krakowie. Akcja bezpłatnych badań w Krakowie jest prowadzona dzięki wsparciu finansowemu firmy Lactima.

Już od 14 lat Fundacja Ronalda McDonalda oferuje badania najmłodszych. Ta ogólnopolska akcja jest częścią programu „NIE nowotworom u dzieci”. Celem działań jest profilaktyka i wczesna diagnostyka chorób onkologicznych, zmian i patologii wieku dziecięcego. Bezpłatne, kompleksowe badanie USG dziecka obejmuje tarczycę, węzły chłonne, narządy jamy brzusznej i mosznę u chłopców.

Badania w Krakowie

Wizyta w Krakowie to kolejny przystanek, na tegorocznej trasie badań ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda. Tylko w bieżącym roku, dzięki wsparciu darczyńców, z fundacyjnej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych USG skorzysta ponad 8000 dzieci z całej Polski. Partnerem finansującym dwudniową akcję badań w Krakowie jest firma Lactima.

Zespół doświadczonych radiologów dziecięcych przyjmować będzie w dwóch gabinetach mobilnej kliniki, która zaparkuje na Małym Rynku w Krakowie. Badania są realizowane według standardów medycznych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa około 20 minut, a po jego zakończeniu opiekun dziecka otrzymuje wydrukowany wynik oraz, jeśli zachodzi taka konieczność, poradę lekarską co do dalszego postępowania

Zapisy są prowadzone pod nr tel. 570 089 571.  Liczba miejsc jest ograniczona, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/co-robimy-nie-nowotworom-u-dzieci

Lactima sp. z o. o., partner badań w Krakowie

Historia Lactima Sp. z o.o. sięga 1989 roku, kiedy  firma stawiała pierwsze kroki w działalności gospodarczej. Trzy lata później rozpoczęła produkcję serów topionych. W 1992 roku jako pierwsza w Polsce wyprodukowała i sprzedała na rynku krajowym sery topione w plasterkach, pakowane w sposób wcześniej w Polsce niespotykany: każdy plasterek indywidualnie zapakowany w folię. Wysokiej klasy oferta produktowa wsparta innowacyjną technologią zapoczątkowała  dynamiczny rozwój firmy zapewniając jej obecną pozycję – jednego z czołowych producentów serów topionych w kraju.

Siedziba firmy mieści się w nowo wybudowanym zakładzie w Morągu, w pięknym, ekologicznym i czystym regionie Warmii i Mazur. Zespół Lactima sp. z o.o. kultywuje jego wartości stawiając sobie za priorytet dostosowanie jakości produktów do oczekiwań i potrzeb klientów. Szeroka oferta firmy znacząco wpływa na zwiększenie przerobu  mleka w regionie.

Wyroby sprzedawane są do krajów Unii Europejskiej, Afryki, obu Ameryk, a także na Bliski Wschód. Serki topione z logo Lactima można znaleźć na tak wymagających rynkach jak: Korea Południowa, Chiny czy Japonia.

Dodatkowe informacje: http://lactima.pl/

Fundacja Ronalda McDonalda

„Aby rodzina mogła być razem” - to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu firm, osób prywatnych i wolontariuszy.
Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu.

Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda - komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni, salonów, łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel.  
Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.

Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycji mają oni szanse odpoczywać, gotować w pełnie wyposażonej kuchni i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. A wszystko to, aby dać im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i ogród. Dom powstał zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Otoczeni wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego zespołu Domu zbierają siły, z którymi wracają z Domu na oddział do dziecka. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś to 346 dni.

Info/foto: mat. pras.

Kraków - najnowsze informacje