niedziela, 4 kwietnia 2021 16:53

Białym Dunajec: Groźny wypadek. Cztery osoby ranne

Autor Tomasz Stępień
Białym Dunajec: Groźny wypadek. Cztery osoby ranne

W nocy 4 kwietnia tuż po godzinie 3 na estakadzie nad torami kolejowymi w ciągu drogi krajowej K-47 w Białym Dunajcu doszło do groźnego wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący BMW z powiatu nowotarskiego jadąc od strony Zakopanego stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem.

Siła kolizji była tak duża, że odrzucony pojazd uderzył jeszcze w dwa kolejne samochody. Na miejsce szybko dotarły służby ratunkowe udzielając niezbędnej pomocy uczestnikom zdarzenia.

Czworo najbardziej poszkodowanych trafiło do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Obecnie nie ma informacji o bezpośrednim zagrożeniu ich życia, aczkolwiek jedna z poszkodowanych osób jest poważnie ranna.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki i technik kryminalistyki zabezpieczając ślady i dokumentując okoliczności zdarzenia. Dwa pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin.

Droga krajowa była zablokowana do wczesnych godzin rannych. Pierwsze badanie stanu trzeźwości kierowców nie potwierdziło w organizmie obecności alkoholu, ale do dalszych szczegółowych badań pobrano krew, aby wykluczyć obecność innych zabronionych substancji.

Wyjaśnieniem przyczyn tego poważnego wypadku zajmą się teraz śledczy. Za spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, sprawcy może grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

info i fot: KPP w Zakopanem

Podhale

Podhale - najnowsze informacje