środa, 5 sierpnia 2020 14:59

Biblioteka Kraków zaprasza na piknik dla dzieci i dorosłych

Autor Marzena Gitler
Biblioteka Kraków zaprasza na piknik dla dzieci i dorosłych

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych w najbliższą sobotę, 8 sierpnia do udziału w pikniku rodzinnym „Krakowskie parki pełne czytania”, zorganizowanym po raz kolejny w ogrodzie przy Bibliotece Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

Ogród przy Bibliotece Głównej zostanie podzielony na pięć stref:

  • strefę teatralną – przedstawienia teatralne techniką kamishibai,
  • strefę czytania – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie będą mogli czytać książki dzieciom,
  • strefa gier – rozgrywki rodzinne w wielkoformatową grę planszową „Nakarm smoka” lub grę terenową „Detektywistyczne biuro śledcze – w poszukiwaniu zaginionej książki”,
  • strefę zabaw – konkursy, quizy, układanie klocków wielkogabarytowych, warsztaty plastyczne, fotościanki,
  • strefa relaksu – odpoczynek z książką na leżakach.

Odbędą się również warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone przez projektantki i ilustratorki książek – Annę Kaszubę-Dębską oraz Mariannę Oklejak.

Piknik, zaplanowany w godzinach 10.00-14.30, będzie przygotowany z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystania ze stacji dezynfekujących - przypominają organzatorzy.

Cieszące się popularnością pikniki rodzinne Biblioteki Kraków odbywają się w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”, obejmującego blisko sześćdziesiąt wydarzeń przygotowanych od czerwca do grudnia.

W programie są m.in. spotkania autorskie i warsztaty ilustratorskie, teatralne poranki z książką, akcja „Krakowski pożeracz książek”, konkurs na najpiękniejszego mola i motyla książkowego i ich wielka parada, gry literackie i wystawa ulubionych książek babć oraz dziadków.

Jak przebiegał poprzedni poknik zobaczysz tu:

Powoli kończymy rodzinny piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej (ul. Powroźnicza 2). Na kolejny zapraszamy 8 sierpnia...

Posted by Biblioteka.Kraków on Saturday, July 25, 2020

Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl i Facebooku Biblioteki Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje