środa, 27 marca 2024 10:35

Biblioteka Młodych w Wieliczce oficjalnie otwarta!

Autor Patryk Trzaska
Biblioteka Młodych w Wieliczce oficjalnie otwarta!

Zakończyła się "przeprowadzka" do Biblioteki Młodych w Wieliczce. Zgodnie z zapowiedziami, nowa przestrzeń zapiera dech w piersiach i oferuje niezwykłe doznania dla czytelników. Na oficjalnym otwarciu, które odbyło się 23 marca, zebrały się prawdziwe tłumy. Obecny na miejscu był Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka – Artur Kozioł.

Odpowiadając na potrzeby najmłodszych i tych nieco starszych czytelników wielicka książnica otworzyła Bibliotekę Młodych – nowoczesną przestrzeń w zabytkowej części przylegającej do budynku Wielickiej Mediateki, gdzie został przeniesiony biblioteczny Dział dla Dzieci i Młodzieży.

Oprócz całego mnóstwa świetnych książek, pomieszczenie zostało podzielone na strefy pełniące różne funkcje. Znajduję się tam przestrzeń dla maluchów, dzieci, młodzieży, strefa gamingowa i projekcyjna oraz część komputerowa. Całość dopełnia otwarta czytelnia i mini ścianka wspinaczkowa.

Na dzieci, młodzież i całe rodziny czeka interesująca oferta bibliotecznych zajęć i warsztatów, m.in.: Kreatywne Maluchy, Piątkowe Czytanie, warsztaty twórczego pisania, Kącik Technologiczny z okularami VR, robotami Photon i długopisami do druku 3D, wieczory planszówek oraz Dyskusyjny Klub Książki Dziecięcej.

D nowej przestrzeni bibliotecznej zajrzeli jeszcze przed oficjalnym otwarciem m.in. Michał Rusinek przy okazji wykładu dla uczestników Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich oraz Elżbieta i Andrzej Lisowscy - lisowscy.pl przy okazji 4. edycji Małopolski Festiwal Podróżniczy.

23 marca Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z dziećmi i ich rodzicami oraz dyrektorem Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce Piotrem Sionko oficjalnie otworzyli Bibliotekę Młodych.

Foto: UMiG Wieliczka

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka