środa, 27 listopada 2019 13:17

Bochnia. Chłopcy z gitarami na Mikołaja

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. Chłopcy z gitarami na Mikołaja

Miejski Dom Kultury w Bochni oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. J. Żurawlewa w Bochni, we współpracy z Partnerami: spółkami Wamech i Bolarus oraz „Społem” PSS zapraszają na koncert międzynarodowego kwartetu Giutar4mation, 6 grudnia 2019 r., o godz. 19:00 w sali koncertowej ZPSM w Bochni. Wstęp na występ jest wolny.

Guitar4mation to kwartet gitarowy z Wiednia. Jego program obejmuje autorskie opracowania fortepianowej muzyki hiszpańskiej (Halfter) i czeskiej (Janacek), prawykonaną  przez kwartet w 2017 roku kompozycję Sergia Assada (członka słynnego duetu Assad Brothers) p.t.: Yesterday's Tomorrow oraz muzykę brazylijską autorstwa Hermeto Pascoala i Egberto Gismontiego, również w opracowaniach zespołu.

W repertuarze kwartetu znajduje się także  muzyka impresjonizmu, latynoamerykańska, folklor, aranżacje jazzu  i popu oraz kompozycje napisane specjalnie dla zespołu. Guitar4mation  istnieje od 1993 roku. Poza Austrią koncertował m.in.  w Niemczech, Czechach, Polsce, Słowacji i we Włoszech, w Bochni w maju 2013 r. również na zaproszenie Szkoły Muzycznej i MDK.

Skład grupy:

Michał Nagy ( Polska)

Petr Saidl ( Czechy)

Martin Schwarz ( Austria)

Martin Wesely ( Austria)

Poniżej można zobaczyć i posłuchać próbki umiejętności kwartetu.

Sala koncertowa ZPSM w Bochni, 6 grudnia 2019 r., godz. 19:00.

Wstęp wolny.

Fot. i inf.: Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor MDK w Bochni\ guitar4mation.com

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje