poniedziałek, 19 lipca 2021 14:17

Bochnia. Dwa śmiertelne wypadki w ciągu jednego weekendu

Autor Głos 24
Bochnia. Dwa śmiertelne wypadki w ciągu jednego weekendu

Tragiczne podsumowanie weekendu w powiecie bocheńskim. Na skutek wypadku na drogach w Dąbrówce i w Gierczycach, życie straciły dwie osoby.  

"W dniu 17 lipca 2021r. około godziny 13:27  w miejscowości Dąbrówka gmina Rzezawa na skrzyżowaniu doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych którymi łącznie podróżowało 5 osób" - informuje Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Bochni.

Na skutek wypadku śmierć poniósł 18-letni mężczyzna podróżujący pojazdem. Jedna osoba w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według wstępnych ustaleń policji 46-letni kierowca Skody Fabii nie ustąpił pierwszeństwa 22-letniemu kierowcy Mazdy. Samochody zderzyły się na skrzyżowaniu w Dąbrówce.

Kilka godzin później w pobliżu stacji benzynowej dochodzi do kolejnego, tragicznego w skutkach wypadku. Tym razem w miejscowości Gierczyce na drodze wojewódzkiej nr 967. Chwilę przed północą doszło do potrącenia 41-letniego mieszkańca gminy Bochnia. Mężczyzna poruszał się pieszo po drodze krajowej. Tam został potrącony przez 26-latka kierującego Oplem Vivaro.

Mimo podjętych działań ratowniczych 41-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Sprawę bada bocheńska policja.  

Fot.: archiwum KP PSP w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje