piątek, 10 lipca 2020 16:22

Bochnia: Już dziś rozpoczyna się odkomarzanie w gminie. Od poniedziałku także w mieście

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia: Już dziś rozpoczyna się odkomarzanie w gminie. Od poniedziałku także w mieście

Gmina Bochnia i Gmina Miejska Bochnia planują rozpocząć rozpylenie oprysków chemicznych w związku z uciążliwością dużej ilości komarów, których plaga wystąpiła po obfitych opadach deszczu w poprzednich tygodniach. Jako pierwsza opryski rozpocznie Gmina Bochnia, która rozpoczęcie rozpylania środków owadobójczych planuje rozpocząć już dzisiaj, w piątek 10 lipca o godzinie 20:00.

Włodarz Gminy, Marek Bzdek poinformował o planowych opryskach za pomocą swojego konta na Facebooku. Burmistrz prosi o udostępnianie posta, tak, aby informacja trafiła do jak największej ilości osób. O rozpoczęciu rozpylaniu substancji owadobójczych informować będą straży ochotnicy oraz wiadomości SMS. W trakcie odkomarzania mieszkańcy terenu na którym będzie on prowadzony proszeni są o zamknięcie okien. Ponadto kobiety w ciąży i dzieci nie powinny wówczas przebywać na zewnątrz.

Poniżej pełna treść komunikatu:

UWAGA! ODKOMARZANIE W GMINIE BOCHNIA
Dzisiaj rozpocznie się  akcja zwalczania komarów na terenie Gminy Bochnia. O odkomarzaniu mieszkańcy będą informowani przez strażaków ochotników prowadzących akcję a także poprzez smsy. Opryski będą prowadzone wieczorami po godz. 20:00, aby nie zaszkodzić pszczołom. W miejscach gdzie będzie trwało odkomarzanie, mieszkańcy są proszeni o zamykanie okien, a kobiety w ciąży i dzieci nie powinny wówczas przebywać na zewnątrz. Preparat jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, a zabójczy dla komarów, kleszczy i meszek.

UWAGA ❕ ODKOMARZANIE W GMINIE BOCHNIA 🔴 Dzisiaj rozpocznie się akcja zwalczania komarów na terenie Gminy Bochnia. O...

Posted by Marek Bzdek on Friday, July 10, 2020

Miasto też będzie odkomarzane

O podobnej akcji poinformował także Urząd Miasta Bochnia. Akacja opryskiwania rozpocznie się w poniedziałek, 13 lipca, w godzinach wieczornych. W pierwszej  kolejności spryskane zostaną Planty Salinarne i inne enklawy zielone  oraz pobliże Babicy, jak też rowy melioracyjne, czyli te „ogniska”,  gdzie wylęga się najwięcej komarów. Podobnie jak w zeszłym roku, w akcji pomagać będą strażacy. Szczegółowy harmonogram podany zostanie w poniedziałek na stronie internetowej Urzędu Miasta. Urzędnicy podadzą w których godzinach i gdzie będzie prowadzony oprysk.

Oprysk  skutecznie eliminuje komary, meszki i kleszcze i nie jest szkodliwy dla  ludzi. Żeby opryski były skuteczne będą prowadzone podczas pogody  bezdeszczowej.

Inf.: Facebook/Marek Bzdek, UM Bochnia
Fot.: Facebook/Marek Bzdek

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje