piątek, 9 lipca 2021 07:55

Bochnianie mogą ich szukać w każdy poniedziałek

Autor Mirosław Haładyj
Bochnianie mogą ich szukać w każdy poniedziałek

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie pt. „Znajdziesz w Czytelni”. Celem konkursu jest promowanie zbiorów i oferty kulturalnej Czytelni, rozbudzenie zainteresowań literaturą popularnonaukową i regionalną oraz zachęcenie do korzystania z jej bogatego księgozbioru.

Parafrazując tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”, które niesie w sobie znaczeniową lekkość, pozwalającą myśleć o bibliotece, jako miejscu, które nic nie wymusza, a jedynie wabi, Biblioteka zaprasza swoich obecnych i przyszłych Czytelników do wspaniałej zabawy. Celem konkursu jest promowanie zbiorów i oferty kulturalnej Czytelni, rozbudzenie zainteresowań literaturą popularnonaukową i regionalną oraz zachęcenie do korzystania z jej bogatego księgozbioru.

Biorący udział w konkursie będą mogli wykazać się umiejętnością wyszukiwania informacji. Zadaniem uczestników będzie udzielenie odpowiedzi na pytania-zagadki, publikowane na Facebooku, Instagramie i stronie internetowej Biblioteki oraz znajdujące się w Czytelni. Materiały pomocnicze, ułatwiające rozwiązanie zadań są dostępne w Czytelni. Zadania konkursowe prezentowane są w każdy pierwszy dzień tygodnia (tj. poniedziałek) począwszy od 5 lipca do 30 sierpnia 2021 roku.

Rozwiązania należy dostarczyć osobiście do Czytelni dla dorosłych bocheńskiej Biblioteki lub mailowo na adres czytelnia@biblioteka-bochnia.pl do 24 września 2021 roku. Wśród uczestników konkursu, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, zostaną rozlosowane nagrody. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 października 2021 roku.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje