piątek, 10 grudnia 2021 14:52

Tragiczny wypadek w Bochni. 50-latka nie udało się uratować

Autor Mirosław Haładyj
Tragiczny wypadek w Bochni. 50-latka nie udało się uratować

Wczoraj tuż przed godziną 19:00 w Bochni na ulicy Gazowej doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalają okoliczności tego wypadku.

W czwartek (9 grudnia) tuż przed godziną 19:00 oficer dyżurny bocheńskiej jednostki otrzymał zawiadomienie z ulicy Gazowej w Bochni. Według zgłoszenia doszło tam do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego udali się na miejsce, gdzie ustalili, że 50-letni mieszkaniec gminy Drwinia został potrącony przez samochód osobowy marki Audi, którym kierowała 22-letnia mieszkanka Bochni.

Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu - była trzeźwa. Pieszy został przewieziony przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie zmarł. Policjanci z bocheńskiej komendy pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku.

– Przypominamy i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym. W dużym stopniu zwiększają one naszą widoczność na drodze. W okresie zmiennych warunków atmosferycznych oraz mokrej lub śliskiej nawierzchni ważne jest zachowanie ostrożności i rozwagi przez kierujących pojazdami

– podkreślają funkcjonariusze.

Inf. i foto: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje