piątek, 31 maja 2024 11:49

Bochnia. W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Autor Katarzyna Jamróz
Bochnia. W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Bochni w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 37-latek z Bochni, zgodnie z nakazem wydanym przez Sąd Rejonowy w Bochni, miał zostać zatrzymany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W poniedziałek (27 maja) w centrum miasta, około godziny 15, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Bochni zauważył mężczyznę, którego wizerunek przypominał mu osobę poszukiwaną. – Pełniący na co dzień służbę w ogniwie patrolowo – interwencyjnym policjant natychmiast zainterweniował – podszedł do niego, przedstawiając się i weryfikując jego dane. Następnie skontaktował się z oficerem dyżurnym bocheńskiej jednostki, który na miejsce skierował patrol policji – informuje policja.

Przewieziony do zakładu karnego

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z rewiru dzielnicowych sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych. Potwierdzili, że 37-letni mieszkaniec Bochni jest poszukiwany decyzją Sądu Rejonowego w Bochni w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Zgodnie z dyspozycją po wykonanych czynnościach, mężczyzna został przewieziony do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu.

Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjanta, który mimo dnia wolnego nie zawahał się podjąć interwencji, kolejna osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości została zatrzymana i doprowadzona do miejsca odbywania kary.

Fot. Ilustracyjne

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka