poniedziałek, 16 stycznia 2023 11:23

Bohaterska postawa motocyklisty. Jechał wprost na 11-latkę skręcającą na hulajnodze

Autor Norbert Kwiatkowski
Bohaterska postawa motocyklisty. Jechał wprost na 11-latkę skręcającą na hulajnodze

W obliczu zagrożenia często to sekundy decydują o ludzkim życiu. W Chełmku na ulicy Mickiewicza do wypadku  drogowego z udziałem motocyklisty oraz małoletniej kierującej hulajnogą.

W sobotę o godzinie 14.45 służby ratunkowe zostały poinformowane, że doszło do wypadku  drogowego z udziałem 38-letniego motocyklisty i 11-letniej dziewczynki.

Jak wstępnie ustalili policjanci mieszkaniec Chełmka, jadąc motocyklem marki Honda, przewrócił motocykl na jezdnię,  aby uniknąć zderzenia z dzieckiem,  które jadąc na hulajnodze nagle wykonało manewr skrętu w lewo.

W  wyniku upadku na jezdnię motocyklista doznał złamania nogi oraz  ogólnych potłuczeń. Został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe  na leczenie do szpitala. 11 – letnia kierująca hulajnogą nie doznała  żadnych obrażeń ciała i została oddana pod opiekę ojca.

Policjanci przypominają, że osoba poruszająca się na rolkach, wrotkach, deskorolce lub hulajnodze zgodnie  z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego traktowana jest jako piesza  i powinna poruszać się po chodniku. Jeżeli go nie ma, powinna jechać  poboczem po lewej stronie drogi. Jeżeli zaś nie ma pobocza, nie może korzystać z jezdni , za wyjątkiem strefy zamieszkania, gdzie te pojazdy mają pierwszeństwo przed pojazdami mechanicznymi.

Foto: KPP w Oświęcimiu/edycja własna

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka