piątek, 25 marca 2022 12:26

Bramy wjazdowe skrzydłowe – kiedy warto je zamontować?

Autor Artykuł sponsorowany
Bramy wjazdowe skrzydłowe – kiedy warto je zamontować?

Dobór odpowiedniej bramy wjazdowej na posesję ma bardzo duże znaczenie. Obecnie do dyspozycji jest pełna paleta różnych bram do wyboru. Kiedy warto zdecydować się na bramę określaną jako skrzydłowa? Sprawdzamy?

Brama skrzydłowa – jak wygląd?

Zasadniczo bramy wjazdowe skrzydłowe - https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ to rodzaj bram, które składają się z dwóch skrzydeł rozwieranych na boki. Także są one określane jako bramy rozwierne albo rozwierane lub jako bramy dwuskrzydłowe.

Podczas otwierania skrzydła bramy wjazdowej tego typu poruszają się na zawiasach, pozwalając na stworzenie przejazdu. Bramy tego typu otwierane są do wnętrza działki, dlatego też będą one wymagały przestrzeni do ich poruszania.

Kiedy warto wybrać bramę skrzydłową?

Bramy skrzydłowe stosowane są wtedy, gdy wjazd na działkę zlokalizowany jest w miejscu, które jest ograniczone, na przykład jest wpuszczony w działkę lub też znajduje się na wąskiej działce. Wtedy nie ma możliwości zamontowania bramy przesuwnej, która składa się z jednego skrzydła przesuwanego po profilu.

Taka brama często jest również tańsza od bramy przesuwnej, dlatego też o jej montażu mogą decydować też względy finansowe.

Rodzaje bram wjazdowych skrzydłowych

Bramy wjazdowe skrzydłowe stosowane przy wjeździe na posesję mogą być podzielone na różne rodzaje pod kątem materiałów, z których są wykonane.

Najczęściej montowane są bramy skrzydłowe jak:

Bramy metalowe kute – mają estetyczny wygląd i są bardzo wytrzymałe, dostępne są w tradycyjnych wzorach i nowoczesnych wariantach.

Bramy metalowe palisadowe – wykonane z segmentów palisadowych, które zbudowane są z poziomo montowanych belek aluminiowych albo stalowych, co pozwala na uzyskanie nowoczesnego efektu.

Bramy drewniane – do ich wykonania używane są drewniane belki, które najczęściej montowane są na metalowym stelażu.

Bramy z belek drewnopodobnych – do ich wykonania używane są belki aluminiowe z motywem drewna.

Brama skrzydłowa – gotowa czy na zamówienie?

Obecnie bramy wjazdowe skrzydłowe można zakupić jako gotowe lub zlecić ich wykonanie na wymiar.

Pierwsza opcja sprawdza się wtedy, gdy światło bramy odpowiada szerokości gotowych bram. Druga opcja jest alternatywą, gdy dobór gotowej bramy nie jest możliwy.

Automatyka wjazdowej bramy skrzydłowej

Do bramy wjazdowej o skrzydłowej konstrukcji można również zamontować napęd oraz automatykę. Dzięki temu korzystanie z niej staje się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze.

Napęd montowany jest wtedy jako dwa siłowniki umieszczone przy każdym skrzydle bramy, które otwierają ją i zamykają, na przykład po naciśnięciu przycisku na pilocie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje