sobota, 12 marca 2022 12:23

Brutalne morderstwo w Małopolsce. 23-latce zadano kilkadziesiąt ciosów nożem

Autor Katarzyna Jamróz
Brutalne morderstwo w Małopolsce. 23-latce zadano kilkadziesiąt ciosów nożem

Ta zbrodnia wstrząsnęła Trzebinią. W jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Głogowskiej, 23-letnia Nikola P. została bestialsko zamordowana. Jej 31-letni partner, Piotr W. usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna miał zadać kobiecie ponad 30 ciosów nożem. Zakrwawione ciało dziewczyny znalazła policja.

Do tej przerażającej zbrodni doszło w czwartek (3 marca) około godziny 20 w Trzebini. Tamtego dnia dziewczyna chciała wyprowadzić się od swojego partnera, ale ten nie mógł się pogodzić z jej decyzją i zabił 23-latkę.

– To była taka cicha woda z niego. Przyszedł kiedyś do nas to nie pił, nie palił. Wydawał się spokojny. Kto by pomyślał, że nagle zrobi coś takiego. Mam nadzieję, że zwyrodnialec zapłaci za tą straszliwą zbrodnię

– powiedział w rozmowie z “Fakt” krewny Nikoli.

Jak informują media, para znała się dwa lata, a mieszkała ze sobą pół roku. To dziewczyna podjęła decyzję o wynajęciu wspólnego mieszkania. Partner Nikoli pochodził ze Skawiny, z kolei kobieta była rodowitą trzebinianką.

Zabił, bo chciała odejść?

Nikola była wesołą i uśmiechniętą młodą kobietą, która niedawno podjęła nową pracę. Miała wiele planów na życie, chciała się rozwijać, co uniemożliwiał jej zazdrosny partner. Piotrowi nie podobało się to, że dziewczyna późno wraca do domu albo spotyka się z koleżankami. Mężczyzna miał robić partnerce awantury, że ta chodzi do pracy (robiła to, by móc opłacić ich wspólne mieszkanie), sam z kolei pobierał rentę. 23-latka miała dość ciągłych awantur i kłótni, 3 marca postanowiła wyprowadzić się od partnera. Po swoje rzeczy przyszła z młodszym bratem. W międzyczasie Nikola poprosiła by poszedł on po mamę, która mieszkała w okolicy. Chciała, żeby pomogła im zabrać jej rzeczy. Po wyjściu nastolatka w mieszkaniu rozegrał się prawdziwy dramat. Mężczyzna rzucił się z nożem na dziewczynę, brutalnie zadając jej ponad 30 ciosów. Gdy się opamiętał, na pomoc było już za późno.

– Piotr W. zawiadomił telefonicznie dyżurnego KP w Trzebini o zdarzeniu. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji dokonał zatrzymania zgłaszającego. W toku podjętych czynności ustalono, że pomiędzy Piotrem W., a kobietą doszło do kłótni, w czasie której Piotr W., miał kilkukrotnie ugodzić nożem swoją partnerkę. Kobieta zmarła na miejscu

– przekazał w rozmowie z "Fakt" rzecznik krakowskiej prokuratury, Janusz Hnatko.

Policja zdołała powstrzymać Piotra przed odebraniem sobie życia. Na oczach matki dziewczyny, zakrwawionego mężczyznę funkcjonariusze wyprowadzili z mieszkania.


Usłyszał zarzuty

4 marca mężczyzna został doprowadzony do prokuratury okręgowej w Krakowie. Badania wykazały, że w trakcie popełniania przestępstwa był świadomy swoich czynów. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

– Piotrowi W., przedstawiono zarzut zabójstwa kobiety, art. 148§1 kk. Po przedstawieniu zarzutów podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat ośmiu do dożywotniego pozbawienia wolności

– dodał Hnatko.

Fot.: Facebook

Źródło: Internet

Chrzanów - najnowsze informacje