poniedziałek, 12 grudnia 2022 09:57

Brygida dała się wam ze znaki? To nie koniec jej popisów. Kiedy będzie cieplej?

Autor Mirosław Haładyj
Brygida dała się wam ze znaki? To nie koniec jej popisów. Kiedy będzie cieplej?

Jak zapowiadali meteorolodzy, za oknem w pełni zimowa aura. Niż Brygida przyniósł ze sobą intensywne opady śniegu a prognozowane są również ostre mrozy.

Wedle prognoz dziś w całym kraju będzie pochmurno. Opady śniegu będą intensywne na północy i południowym zachodzie kraju. W Krakowie przez cały dzień będą nam towarzyszyły przelotne opady śniegu, a w najcieplejszym punkcie dnia termometry wskażą -2°C.

Zima dała się we znaki na Podhalu. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z 11 na 12 grudnia temperatura w stolicy polskich Tatr spadła do -7,2°C. A ma być jeszcze zimniej.

Niskie temperatury sprawiły, że "śryż i lód brzegowy był zanotowany, m.in. w zlewni Raby, Dunajca, Sanu, Narwi i Bugu": W związku z utrzymującą się niską temperaturą powietrza w rejonach podgórskich i na wschodzie kraju, zaczynamy obserwować rozwój zjawisk lodowych. Dziś śryż i lód brzegowy był zanotowany, m.in. w zlewni Raby, Dunajca, Sanu, Narwi i Bugu – zakomunikował IMGW w jednym ze swoich tweetów.

Opady śniegu będą nam towarzyszyć aż do wtorku. Potem czeka nas jednak atak mrozu. Słupki rtęci spadną do -13°C, a wysoko w górach nawet do -20°C. Najbliższe dni upłyną więc pod znakiem śnieżnej i mroźnej zimy. Minusowe temperatury utrzymają się na przeważającym obszarze kraju.

Kiedy cieplej?

Według prognoz IMGW na chwile obecną niewykluczone jest, że niewielkie ocieplenie nastąpi w weekend.

Inf.: UMGW, UM Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski/Facebook, krakow.pl

Małopolska - najnowsze informacje