czwartek, 11 stycznia 2024 11:25

Brzesko. OSP Szczepanów otrzymało samochód ratowniczy

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko. OSP Szczepanów otrzymało samochód ratowniczy

W ostatnich dniach jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie zyskała średni samochód ratowniczo-gaśniczy typu GBA, stanowiący cenny dodatek do floty pojazdów strażackich. Przekazanie decyzji odbyło się podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Brzesku, w którym uczestniczyli komendant powiatowy PSP Brzesko – starszy brygadier Janusz Potera oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Decyzję o przekazaniu samochodu podjął komendant wojewódzki PSP w Krakowie, nadbrygadier Piotr Filipek. Przekazany samochód typu GBA 2,5/25 to pojazd na podwoziu MAN TGM 13.280 i napędzie 4x4 – będzie pełnić kluczową funkcję w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie Szczepanowa oraz okolicznych obszarów.

Fot. UM Brzesko

Samochód GBA 2,5/25 jest przystosowany do różnorodnych zadań, w tym usuwania skutków anomalii pogodowych, gaszenia pożarów nieużytków, kompleksów leśnych oraz udziału w akcjach ratunkowych związanych z wypadkami drogowymi. Obsługuje go 6-osobowa załoga, a jego wyposażenie obejmuje zbiornik wody o pojemności 2500 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 litrów.

Fot. UM Brzesko

Ten cenny noworoczny upominek odebrali prezes zarządu OSP Szczepanów Zdzisław Reczek oraz wiceprezes Dominik Pałka.

Fot. UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka