czwartek, 20 stycznia 2022 14:39

Brzesko: Tylko 120 testów PCR dziennie - limity na testowanie u progu 5. fali

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko: Tylko 120 testów PCR dziennie - limity na testowanie u progu 5. fali

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, na swoim profilu na Facebooku udostępnił informację, że limit dzienny przeprowadzanych testów PCR w kierunku Sars-CoV-2 w placówce wynosi 120.

V fala koronawirusa stała się faktem, codziennie notujemy znaczny wzrost zakażeń. Tak samo sytuacja wygląda w powiecie Brzeskim. Dziś odnotowano tam 71 zakażeń koronawirusem. To wynik najwyższy od 10 miesięcy - gdy w szczycie trzeciej fali liczba nowych przypadków była zbliżona.

PCR testy zakażenia koronawirus
Wykres przedstawiający zakażenia w powiecie brzeskim od września 2020r. /Głos24

Tymczasem, gdy liczba skierowań na test w kierunku Sars-CoV-2 zwiększa się, w brzeskim SPZOZ pojawił się limit ich wykonywania.

W związku z tym, czas oczekiwania na wynik badania może ulec wydłużeniu od 48-72 godzin. Z wpisu można wyczytać, że pacjenci przed pobraniem wymazu będą o tym informowani. Z kolei testy antygenowe wykonywane są na bieżąco.

Laboratorium zapewnia, że dołoży wszelkich starań do tego, by wszystkie wyniki były wydawane w możliwie jak najkrótszym czasie. Pacjenci, którzy przeprowadzają badanie prywatnie, muszą okazać potwierdzenie wniesionej opłaty (przelewu krajowego na konto szpitala).

– Od 24 stycznia, wpłaty gotówkowe za wykonanie testu w kierunku Sars-CoV-2 w szpitalu, nie będą przyjmowane do odwołania!

– czytamy na Facebooku SPZOZ w Brzesku.

Inf. SPZOZ Brzesko

Fot. Ilustracyjne

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje