piątek, 25 września 2020 11:31, aktualizacja 6 lat temu

Brzesko. Więcej pieniędzy dla strażaków

💬Komentarze
Brzesko. Więcej pieniędzy dla strażaków

Finansowanie OSP to zadanie gmin, ale mimo tego, powiat brzeski stara się dodatkowo wspierać strażaków. Od 2008 roku przeznacza środki finansowe na zakup sprzętu i wyposażenia, umundurowania osobistego oraz urządzeń selektywnego alarmowania.

Jednostki OSP działające w powiecie brzeskim niejednokrotnie udowodniły, że są ważnym wsparciem dla zawodowych strażaków, a duże akcje nie mogą się odbyć bez ich udziału. W dobie koronawirusa pomoc strażaków ochotników jest jeszcze bardziej potrzebna i znacząca, dlatego Powiat Brzeski zdecydował o zwiększeniu dotacji. Dzięki temu jednostki OSP otrzymają dodatkowe fundusze na zakup środków ochrony osobistej oraz niezbędnego sprzętu umożliwiającego działania w strefach zagrożonych COVID-19.W sumie w tym roku Powiat Brzeski przeznaczy na rzecz OSP 70 tys. złotych.

Inf.: SP Brzesko

Fot.: Pixabay

Obserwuj nas w Google News

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka