wtorek, 12 maja 2020 13:56

Brzeszcze. Wandal zatrzymany bez maseczki, ale za to z narkotykami

Autor Głos 24
Brzeszcze. Wandal zatrzymany bez maseczki, ale za to z narkotykami

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 33 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który swoją agresję wyładowywał na koszach na śmieci i zaparkowanych przy ulicy samochodach. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadał nie tylko za wykroczenia, ale i za przestępstwo narkotykowe.

W sobotni wieczór (9 maja) ok. 21.30 policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańców Brzeszcz o niepokojącym zachowaniu mężczyzny. W rejonie jednej z ulic miał przewracać kosze na śmieci i kopać w zaparkowane przy ulicy samochody.

Mundurowi udali się we wskazany rejon i szybko zlokalizowali nietrzeźwego chuligana, którym okazał się 33 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Podczas jego przeszukania policjanci ujawnili woreczek foliowy z zawartością marihuany.

Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W związku z popełnionymi wykroczeniami, dotyczącymi zakłócenia ładu i porządku publicznego, przeciwko sprawcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto za brak maseczki ochronnej na twarzy inspekcja sanitarna, może na niego nałożyć karę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.

Małopolska - najnowsze informacje