środa, 22 czerwca 2022 10:31

Budżet Obywatelski na nowo wraca do Olkusza!

Autor Patryk Trzaska
Budżet Obywatelski na nowo wraca do Olkusza!

Dwuletnia przerwa spowodowana pandemią koronawirusa nie zniechęciła mieszkańców Olkusza do składania pomysłów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Najlepsze pomysły zostaną wybrane w głosowaniu, które odbędzie się w październiku, a w życie wejdą już w 2023 roku.

Do 15 lipca każdy mieszkaniec gminy Olkusz może złożyć swój projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekty można składać za pomocą strony internetowej bądź w Puncie Podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Każdy z nich musi zostać poparty przynajmniej 15 podpisami. W tym roku do wydania jest aż milion złotych z czego 700 tysięcy ma zostać przeznaczone na projekty dotyczące olkuskich osiedli, a 300 tysięcy na projekty na terenie sołectw.

Poprzednia edycja Budżetu Obywatelskiego (2020) cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Rozbudowa  OSP w Osieku czy utworzenie sanitariatu w remizie OSP Gorenice to tylko kilka inwestycji, które powstały dzięki pomysłom mieszkańców.

Po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, mam przyjemność zaprezentowania zasad kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Jestem ogromnym zwolennikiem tej inicjatywy, która przyniosła wiele pięknych efektów w postaci zakończonych inwestycji. Gorąco dziękuję za Państwa zaangażowanie, które stało się przykładem dla wielu miast i gmin w całym kraju, zazdroszczących nam wysokiej frekwencji w głosowaniach nad obywatelskimi projektami. Gorąco zachęcam Państwa do składania wniosków w nadchodzącej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jestem przekonany, że Państwa zaangażowanie i dobre pomysły przyczynią się do powstania wielu cennych inicjatyw. - zachęca na stronie Urzędu Miasta Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Roman Piaśnik.

Wszystkie zgłoszone projekty zostaną przeanalizowane, a zwycięskie projekty zostaną ogłoszone w październiku i  zrealizowane w 2023 roku.

Budżet Obywatelski 2023 - fot. UM Olkusz 

inf. UM Olkusz/Olkusz naszemiasto

fot. pixabay

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje