niedziela, 12 maja 2024 06:00

Burmistrz rekordzista pożegnał się z samorządem

Autor Marzena Gitler
Burmistrz rekordzista pożegnał się z samorządem

Burmistrz Książa Wielkiego, Marek Szopa zakończył ostatnią kadencję. - Po wielu latach pełnienia tej funkcji z woli wyborców, odchodzę z niej na własnych warunkach - podsumował.

26 kwietnia odbyła się ostatnia sesja IX kadencji Rady Miasta i Gminy Książ Wielki. Podczas spotkania z urzędem i swoimi współpracownikami pożegnał się odchodzący na emeryturę wieloletni burmistrz Marek Szopa.

Wieloletni burmistrz Książa - Marek Szopa/UMiG w Książu Wielkim

Przypomnijmy, 66-letni Marek Szopa był wójtem a potem burmistrza Książa Wielkiego nieprzerwanie od 1994 roku. Niewątpliwie, tym, co na pewno zostanie zapamiętane, to jego działania, zakończone sukcesem, aby Książ Wielki ponownie - po 154 latach stał się miastem, co stało się 1 stycznia 2023 roku.

Przed startem tegorocznej kampanii wyborów samorządowych poinformował, że nie będzie się ubiegał o reelekcję.

Na uroczystej ostatniej sesji powiedział, że po wielu latach pełnienia tej funkcji z woli wyborców, odchodzi z niej na własnych warunkach gdyż uznał, że mając 66 lat czas odejść na emeryturę. Jednocześnie życzył swojemu następcy – burmistrzowi - elektowi Markowi Płonczyńskiemu, dużo szczęścia i wytrwałości w realizacji wyzwań, których stoi przed nim wiele.

Ostatnia sesja w kadencji 2018-2024/UMiG w Książu Wielkim

Wszyscy radni, w tym uczestniczący w sesji burmistrz - elekt, otrzymali z rąk ustępującego przewodniczącego Rady Henryka Humy oraz burmistrza Marka Szopy okolicznościowe dyplomy i upominki. Wieloletni włodarz Książa otrzymał tez kwiaty, które w imieniu Rady Miejskiej wręczyli mu jej przewodniczący Henryk Huma oraz wiceprzewodniczący: Jagoda Spicha i Wiesław Sęk.

Ostatnia sesja w kadencji 2018-2024/UMiG w Książu Wielkim

Kwiaty i podziękowania otrzymała też Teresa Kmera, która zakończyła swą długoletnią pracę jako skarbnik Gminy.

  • Zobacz też:
Powiat miechowski: Nowi wójtowie, nowe koalicje i nowi przewodniczący
W powiecie miechowskim w drugiej turze nowego burmistrza wybrano tylko w Charasznicy, Słaboszowie i Książu Wielkim.

fot. Ostatnia sesja w kadencji 2018-2024/UMiG Książ Wielki

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka