środa, 26 stycznia 2022 11:02

Burmistrz Wieliczki o nauce zdalnej: "Logika nie jest siłą tego rządu..."

Autor Marzena Gitler
Burmistrz Wieliczki o nauce zdalnej: "Logika nie jest siłą tego rządu..."

Burmistrz Wieliczki skomentował wczorajszą decyzję rządu o wysłaniu części dzieci na naukę zdalną. "W środku największej pandemii pójdą do szkoły dzieci klasy od 1 do 4. Czyli w wielu przypadkach połowa rodziny będzie na zdalnym a połowa pójdzie do szkoły. Powiem i krzyknę głośno: kwarantanna gwarantowana! - pisze Artur Kozioł. - Logika nie jest siłą tego rządu..." - dodaje.

Burmistrz Wieliczki o wprowadzenie nauki zdalnej apelował jeszcze przed feriami, które w Małopolsce rozpoczęły się 17 stycznia. Artur Kozioł, który sam spędził przerwę świąteczną na kwarantannie, po kontakcie z zakażonym w szkole jego dziecka, apelował, aby dzieci w Małopolsce nie wracały do szkoły na 5 dni, bo to skończy się dla wielu z nich koniecznością spędzenia ferii na kwarantannie. "Zamykacie szkoły kilka dni przed planowaną przerwą świąteczną i teraz wysłanie dzieci kilka dni przed feriami w naszym regionie. Może to spróbujecie nam wytłumaczyć... dla mnie "głupota" - napisał, adresując swoje słowa do ministra zdrowia.

Przewidywania włodarza Wieliczki okazały się słuszne. Liczba osób na kwarantannie w Małopolsce wzrosła z 15 tys. 10 stycznie do 53 tys. w środku pierwszego tygodnia ferii. To robi wrażenie!

Liczba osób na kwarantannie w Małopolsce w styczniu 2022:

W końcu, tuż przed ogłoszeniem dzisiejszego rekordu zakażeń w Polsce, rząd zdecydował się na wprowadzenie nauki zdalnej, ale tylko dla starszych dzieci. Uczniowie najmłodszych klas i przedszkolaki mają uczyć się stacjonarnie. To budzi dużo komentarzy, bo do przedszkoli mogą przychodzić dzieci, które nie są jeszcze zaszczepione. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w Polsce jest zaszczepionych około 1 mln 100 tys. dzieci i młodzieży w wieku między 12 a 18 lat, a tylko 304 tys. zapisano na szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. To wciąż najmniej zaszczepiona grupa wiekowa w Polsce.

Decyzję rządu skomentował też burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł. "Jest takie powiedzenie ,, po rozum do głowy". Podobno Pan Minister Edukacji wpadł na mroczny pomysł. Dzieci, które nie będą na feriach lub kwarantannie nie pójdą do szkoły. Mroczność polega na tym, że w środku największej pandemii pójdą do szkoły dzieci klasy od 1 do 4. Czyli w wielu przypadkach połowa rodziny będzie na zdalnym a połowa pójdzie do szkoły. Powiem i krzyknę głośno: kwarantanna gwarantowana! Logika nie jest siłą tego rządu... ale bezpieczeństwo powinno być przez wszystkich wynikiem odpowiedzialności. Proszę nie robić tego błędu, bardzo proszę nie chowajmy się za maseczkami i środkami czystości. !!!!!!" napisał na Facebooku.  

Jest takie powiedzenie ,, po rozum do głowy". Podobno Pan Minister Edukacji wpadł na mroczny pomysł. Dzieci, które nie...

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Wtorek, 25 stycznia 2022

Samorządowiec od początku bardzo poważnie podchodził do bezpieczeństwa epidemiologicznego w szkołach, czym naraził się małopolskiej kurator oświaty Barbarze Nowak. W sierpniu 2021 przestrzegał przed udziałem dyrektorów szkół w zorganizowanej przez nią stacjonarnym zebraniem w krakowskim Kinie Kijów. Kurator za to złożyła na niego skargę do wojewody, zarzucając mu że przekroczył swoje kompetencje.  

fot. Fb. Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje