czwartek, 1 lutego 2024 15:46

Burmistrz Wieliczki podpisał pakiet dla mieszkańców [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Burmistrz Wieliczki podpisał pakiet dla mieszkańców [WIDEO]

Burmistrz Artur Kozioł potwierdził swój start w wyborach samorządowych w kwietniu br. W wyścigu o reelekcję będzie go wspierać silna ekipa.

Gotowi na wybory

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł zaprezentował osoby, które będą go wspierać w wyborach do rady miasta i na burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Przypomnijmy, już w lutym ubiegłego roku klub radnych KWW Artura Kozioła przekształcił się w Klub Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski. W radzie miejskiej tworzą go: Tadeusz Luraniec, Ludwik Gawor, Elżbieta Sendor, Elżbieta Sikora, Włodzimierz Hartabus, Małgorzata Krasoń, Andrzej Dyga, Krzysztof Krochmal, Piotr Ptak, Marek Słowik i Kamil Jastrzębski, a w Radzie Powiatu Wielickiego: Łukasz Sadkiewicz, Jacek Juszkiewicz, Szczepan Stanek, Piotr Nowak, Bogusław Trzaska i Edyta Trojańska-Urbanik.

Co ciekawe, w nadchodzących wyborach samorządowych ekipa Artura Kozioła wystartuje z dwóch komitetów: KWW Artura Kozioła oraz KWW Porozumienie Samorządowe Łukasza Sadkiewicza.

  • Zobacz:
Powstał klub radnych Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski w Wieliczce
W Wieliczce powstał jeden z pierwszych w Polsce klubów radnych Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

W spotkaniu rozpoczynającym kampanię wyborczą Artura Kozioła w Wieliczce udział wzięli też przedstawiciele Urzędu Miasta Wieliczka i miejskich instytucji. Obecni byli m.in. zastępcy burmistrza: Agnieszka Szczepaniak i Piotr Krupa, Sekretarz Gminy Wieliczka - Adam Marek Panuś, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Komunikacji Społecznej UMiG Wieliczka Magdalena Golonka, p.o. dyrektora Mediateki Piotr Sionko i niektórzy sołtysi czy przewodniczący rad osiedli.

Wszystko dla mieszkańców

Na spotkaniu podpisano deklarację o przygotowaniu paktu dla mieszkańców, zawierającego najważniejsze dla nich postulaty na kolejną kadencję. - Przygotowujemy kontrakt, umowę z mieszkańcami, która będzie zawierać wspólne pomysły na to, jak powinno wyglądać nasze najbliższe otoczenie i jak powinna kształtować się wspólna przyszłość - poinformował burmistrz Artur Kozioł. - Pamiętajmy, że nie pracujemy sami dla mieszkańców. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją energią i zaangażowaniem współtworzą Miasto i Gminę Wieliczka. Przede wszystkim: stowarzyszeniom i organizacjom społecznym, kulturalnym, sportowym oraz tym wszystkim, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo: strażakom, służbom medycznym i harcerzom. Wspólnie przygotowujemy plan, dzięki któremu będziemy dynamicznie rozwijać się jako miasto i gmina, a przede wszystkim jako społeczność, związana z tym wyjątkowym miejscem. Zapraszamy do wspólnych konsultacji - zaprosił Artur Kozioł.

#Wieliczka #WszystkoDlaMieszkańców

#Wieliczka #WszystkoDlaMieszkańców Przygotowujemy kontrakt, umowę z Mieszkańcami, która będzie zawierać wspólne pomysły na to, jak powinno wyglądać nasze najbliższe otoczenie i jak powinna kształtować się wspólna przyszłość. Pamiętajmy, że nie pracujemy sami dla mieszkańców. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją energią i zaangażowaniem współtworzą Miasto i Gminę Wieliczka. Przede wszystkim: stowarzyszeniom i organizacjom społecznym, kulturalnym, sportowym oraz tym wszystkim, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo: strażakom, służbom medycznym i harcerzom. Wspólnie przygotowujemy plan, dzięki któremu będziemy dynamicznie rozwijać się jako miasto i gmina, a przede wszystkim jako społeczność, związana z tym wyjątkowym miejscem. Zapraszamy do wspólnych konsultacji.

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Poniedziałek, 29 stycznia 2024

Hasłem, z którym wystartuje o reelekcję jest "Wszystko dla mieszkańców".

Kim jest Artur Kozioł?

Przypomnijmy, Artur Kozioł włodarzem Wieliczki jest od 2006 roku. Wcześniej doświadczenie samorządowe zbierał zasiadając w Radzie Miejskiej w Wieliczce oraz sejmiku małopolskim.

Artur Kozioł jest absolwentem Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, w 2021 roku obronił doktorat na UJ na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.  W wyborach samorządowych w 2018 roku fotel burmistrza obronił już w pierwszej turze, zdobywając blisko 57 proc. wszystkich głosów. Zagłosowało na niego 17,7 tys. wyborców.  Jego rywalkami były Joannna Kordula z KO i Urszula Rusecka - posłanka PiS. W 2019 bezskutecznie kandydował do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej jako kandydat bezpartyjny, zdobywając 39 255 głosów w okręgu tarnowskim. W 2023 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z Krakowa z listu Koalicji Obywatelskiej.  

Jego rywalem w nadchodzących wyborach samorządowych będzie Rafał Ślęczka. Komitet wyborczy zarejestrował też Bartłomiej Krzych ze Stowarzyszenia Otwarta Wieliczka.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka