poniedziałek, 27 marca 2023 14:07

Bus przewożący dzieci zderzył się z osobówką. "Zniszczone zostały oba pojazdy"

Autor Katarzyna Jamróz
Bus przewożący dzieci zderzył się z osobówką. "Zniszczone zostały oba pojazdy"

W poniedziałek (27 marca) na drodze krajowej 94 w Pogórskiej Woli doszło do zderzenia busa i samochodu osobowego. Do szpitala trafiła jedna osoba.

W poniedziałek (27 marca) na drodze krajowej 94 w Pogórskiej Woli (powiat tarnowski, gmina Skrzyszów) doszło do zderzenia busa i samochodu osobowego.

– Gdy służby przyjechały na miejsce, zastały rozbite dwa pojazdy i zablokowany pas w kierunku zachodnim, dwóch kierowców oraz kobietę, jak się okazało opiekunkę dzieci, które podróżowały busem. Dzieci już nie było ponieważ zostały przekazane rodzicom, którzy pojawili się zaraz po zdarzeniu. Kobieta uskarżała się na ból w klatce piersiowej i została przez ratowników zawieziona do tarnowskiego szpitala, gdzie trafiła na badania. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

– informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Kierowcy byli trzeźwi i nie uskarżali się na dolegliwości. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili jego okoliczności.

– Okazało się, że kierowca busa przewoził czwórkę dzieci do szkoły oraz ich opiekunkę. Na skrzyżowaniu podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Tarnowa kierowcy osobowego leksusa. W wyniku uderzenia zniszczone zostały oba pojazdy. Policjanci wykonali dokumentację w kierunku wypadku drogowego, a o sposobie poprowadzenia postępowania zdecydują obrażenia, jakie doznała kobieta

– dodaje rzecznik.

Utrudnienia na krajowej „czwórce” trwały kilkadziesiąt minut, do czasu usunięcia pojazdów. W tym miejscu wprowadzono czasowo ruch wahadłowy.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka