wtorek, 12 grudnia 2023 14:15

Była w tarapatach. Z pomocą ruszyli mundurowi

Autor Katarzyna Jamróz
Była w tarapatach. Z pomocą ruszyli mundurowi

Policjanci kolejny raz potwierdzają swoje motto "Pomagamy i chronimy" nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Ostatnim dowodem ich zaangażowania było spontaniczne wsparcie udzielone kierującej, której opona samochodowa uległa awarii. Sprawne działanie stróżów prawa zostało docenione, a podziękowanie trafiło do Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wczesnym rankiem (7 grudnia) policjanci Ogniwa Patrolowego, starszy sierżant Mateusz Pawelec i starszy sierżant Marcin Oleś, podczas patrolu Dąbrowy Tarnowskiej, natknęli się na sytuację wymagającą natychmiastowej interwencji. Na parkingu przy ul. Majora Henryka Sucharskiego zauważyli kobietę, która borykała się z awarią opony.

Nie tylko chronią, ale i pomagają

Funkcjonariusze, nie wahając się ani chwili, zaoferowali kierującej swoją pomoc. Okazało się, że w oponie brakowało powietrza, co uniemożliwiało jej dalszą podróż. Mundurowi, mając na uwadze motto służby, nie tylko udzielili kobiecie niezbędnej pomocy, ale także szybko i sprawnie wymienili koło zapasowe. Kilka dni później kobieta dostarczyła na komendę napisane przez siebie podziękowanie, adresując je do dwóch policjantów, którzy wyciągnęli do niej pomocną dłoń w kłopotliwej sytuacji.

Policjanci z dąbrowskiej jednostki Policji potwierdzają swoje motto "Pomagamy i chronimy" nie tylko w teorii, ale również w praktyce.

Fot. Policja.pl/Ilustracyjne

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje

Rozrywka