piątek, 22 stycznia 2021 13:10

Była wyczekiwana od lat. Sala w Łukowej na ostatniej prostej

Autor Aleksandra Tokarz
Była wyczekiwana od lat. Sala w Łukowej na ostatniej prostej

Władze gminy Lisia Góra podpisały właśnie umowę z generalnym wykonawcą na dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łukowej. Oznacza to, że już we wrześniu sala zostanie oddana do użytku.

Sala gimnastyczna przy podstawówce w Łukowej wyczekiwana była od lat przez całą społeczność sołectwa. Dotąd uczniowie zajęcia wychowania fizycznego odbywali w małej salce. Nowa będzie miała wymiary 33 na 16 metrów. – Cieszę się, że prace nabrały tempa – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisi Góra. – I mam nadzieję, że z nowym rokiem szkolnym dzieci i młodzież będą korzystały z zajęć już w nowej sali.

Dodajmy, że nie tylko dzieci i młodzież – do SP w Łukowej uczęszcza 104 uczniów – bowiem z sali według określonych zasad będą mogli korzystać także wszyscy pozostali mieszkańcy gminy.

Tarnowskie autobusy miejskie ułatwią przesiadki. W jaki sposób?
Poprawienie komfortu korzystania z autobusów to główne założenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które uruchamia w swoich autobusach asystenta przesiadek. Sprawi on, iż możliwe będzie śledzenie lokalizacji autobusów w czasie rzeczywistym i przekazanie kierowcy autobusu stojącego na przy…

Budowa sali gimnastycznej to duże wyzwanie finansowe dla gminy. Ostatni etap budowy to koszt ponad milion złotych.

inf./fot. Gmina Lisia Góra

Tarnów - najnowsze informacje