poniedziałek, 11 marca 2024 05:46

Byli agresywni, wulgarni, palili papierosy i nie mieli biletów. Nocna akcja policji w tramwajach

Autor Mirosław Haładyj
Byli agresywni, wulgarni, palili papierosy i nie mieli biletów. Nocna akcja policji w tramwajach

W nocy z piątku na sobotę w tramwajach została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”. Wypisano 6 mandatów oraz udzielono 16 pouczeń.

W nocy z piątku na sobotę (z 8 na 9 marca) w tramwajach została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”.

-Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami w godzinach nocnych. Zwracali też uwagę na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych

-relacjonuje MPK.

W czasie trwania akcji policjanci wystawili 6 mandatów oraz udzielili 16 pouczeń. Interwencje dotyczyły kierowców samochodów, którzy nie stosowali się do przepisów oraz pasażerów tramwajów, którzy byli agresywni, wulgarni lub palili papierosy.

-W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem zapomniały o tym 53 osoby

-wspomina MPK.

Bezpieczny powrót

Działania w nocnych tramwajach są elementem prowadzonej akcji „Bezpieczny Powrót”. W ramach stosowanych od lat działań inspektorzy ruchu MPK, jadąc w swoich cywilnych ubraniach, zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące się głośno oraz agresywne i wulgarne. Podczas nocnej akcji zadaniem policjantów i inspektorów jest zwracanie uwagi na bezpieczeństwo kontrolerów biletów i motorniczych.

Inf.: MPK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka