czwartek, 2 lipca 2020 15:24

Jest akt oskarżenia przeciwko byłym policjantom. Co zrobili?

Autor Mirosław Haładyj
Jest akt oskarżenia przeciwko byłym policjantom. Co zrobili?

Akt oskarżenia przeciwko dwóm byłym policjantom skierowała do Sądu Nowosądecka Prokuratura Okręgowa.

Do zdarzenia doszło 17 lipca 2019 roku w Krempachach (pow. nowotarski) i 27 sierpnia 2019 r. w Słopnicach (powiat limanowski). Byli policjanci najpierw wysadzili bankomaty, a następnie ukradli z nich gotówkę. Szacuje się, że było funkcjonariusze przywłaszczyli sobie przeszło 60 tys. złotych.

– Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Targu akt oskarżenia przeciwko dwóm byłym funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w którym zarzucono kradzieże w włamaniem do bankomatów w dniu 17 lipca 2019 r. w miejscowości Krempachy oraz w dniu 27 sierpnia 2019 r. w miejscowości Słopnice.
Włamań do bankomatów dokonano poprzez rozsadzenie ich za pomocą mieszaniny gazowo-powietrznej.
Z bankomatów zabrano pieniądze w łącznej kwocie ponad 60 000 zł, a nadto wskutek wywołanych wybuchów doszło do spowodowania zniszczenia mienia o wartości przekraczającej ogółem 180 000 zł, co dodatkowo zostało zakwalifikowane jako przestępstwo zniszczenia mienia.
Materiał dowodowy został zebrany oprócz typowych czynności procesowych, również w wyniku działań operacyjnych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Wydziału w Krakowie Biura Spraw Wewnętrznych Policji.
Oskarżonym grożą kary pozbawienia wolności od 1 roku do lat 15, wysokie grzywny z uwagi na działanie z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej oraz nałożenie przez sąd obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych banków spółdzielczych oraz firm ubezpieczeniowych.

– informuje w komunikacie nowosądecka prokuratura.

Inf.: Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu

Limanowa - najnowsze informacje