poniedziałek, 7 września 2020 12:03

Koronawirus w znanym liceum. Kilka klas na kwarantannie

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w znanym liceum. Kilka klas na kwarantannie

Koronawirusa wykryto w Liceum im. Hoffmanowej w Warszawie. Mimo objęcia kwarantanną nauczycieli i uczniów z kilku klas, Sanepid nie zgodził się na zdalną naukę.

5 września pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał jeden z uczniów. Według informacji portalu dziennik.pl na kwarantannie przebywaja 3 klasy - w sumie 56 uczniów i ich rodziny oraz kilku nauczycieli w tym wicedyrektor placówki Adam Rębacz.

Warszawski sanepid nie zgodził się na przejście szkoły do nauki zdalnej. Jak argumentował, zakażenie wykrytu u jednego ucznia, który "nie nawiązał bezpośredniej styczności z innymi uczniami z klasy".

Szkoła wydała w tej sprawie oświadczenie:

Szanowni Państwo,  w sobotę 5 września Dyrekcja IX LO im. Klementyny Hoffmanowej otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa jednego z naszych uczniów.
Natychmiast zgłosiliśmy ten fakt Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz władzom oświatowym dzielnicy Śródmieście.
W załączniku publikuję odpowiedź negatywną PSSE na wniosek o zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkole, którą otrzymaliśmy dziś tj. 6 września po godz. 17.00.
Kwarantanną zostali objęci uczniowie mający bezpośredni kontakt z zakażonym uczniem - klasa 2F oraz niektóre osoby z klas 2B, E i U (grupa języka niemieckiego oraz grupa wychowania fizycznego), a także nauczyciele uczący tych uczniów w dniach 1-3 września.
W poniedziałek 7 września lekcje będą odbywać się według planu z zachowaniem wdrożonych z początkiem roku szkolnego w naszej szkole procedur na czas epidemii koronawirusa" - napisał Adam Rębacz, dyrektor Szkoły

Szkoła od początku roku przestrzegała wszelkich zasad bezpieczeństwa. Każda klasa miała swoją salę, poza zajęciami z w-f i językami.

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje