wtorek, 14 lutego 2023 14:33

Wieliczka. Charytatywny bal Kół Gospodyń Wiejskich

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Charytatywny bal Kół Gospodyń Wiejskich

W sobotę (4 lutego) w Domu Kultury w Grabiu spotkały się panie, które na co dzień działają w 18 Kołach Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy Wieliczka. Jak na bal karnawałowy przystało – nie zabrakło pomysłowych przebrań, wspaniałej zabawy i serdecznych rozmów, a także pełnego humoru kącika poezji.

Charytatywny bal Kół Gospodyń z Gminy Wieliczka - fot. UMiG Wieliczka

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Miasta i Gminy Wieliczka, a zarazem sympatycy działalności wielickich gospodyń – Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Luraniec, radne Rady Miejskiej Małgorzata Krasoń, Elżbieta Sikora i Elżbieta Sendor, Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdalena Kot, Dyrektor Wielickiego Ośrodka Sportu Angelika Waszkiewicz oraz Bożena Pachacz z Biura Rady Miejskiej w Wieliczce.

Charytatywny bal Kół Gospodyń z Gminy Wieliczka - fot. UMiG Wieliczka

Charytatywny bal KGW jak co roku stanowił okazję do spotkania się licznego grona gospodyń, które na co dzień jako animatorki życia społecznego prężnie działają w swoich miejscowościach. To właśnie Koła Gospodyń organizują lub współorganizują liczne wydarzenia kulturalne, imprezy, warsztaty, pokazy oraz przygotowują wyśmienite poczęstunki. Ich działalność ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności, jak również dla pielęgnowania tradycji i kultury. Panie z KGW poprzez udział w licznych akcjach charytatywnych, z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na czele, wielokrotnie dały poznać się jako kobiety o wielkich sercach. Sobotniej zabawie również przyświecał szczytny cel niesienia pomocy – tym razem dla małego Mikołajka. Na ten cel zebrano 2920 zł.

Charytatywny bal Kół Gospodyń z Gminy Wieliczka - fot. UMiG Wieliczka

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje