czwartek, 17 grudnia 2020 07:45

„Chcemy zjednoczenia przedświątecznego mieszkańców.” Mobilna Synergia Sądeczan – co to takiego?

Autor Aleksandra Tokarz
„Chcemy zjednoczenia przedświątecznego mieszkańców.” Mobilna Synergia Sądeczan – co to takiego?

-Chcemy zjednoczenia przedświątecznego mieszkańców. Niech uśmiech i radość z nadchodzących dni napełni serca wszystkich! – przekonują organizatorzy. Wydarzenie ma być odskocznią od codzienności. Jakie warunki należy spełnić, aby móc wziąć w nim udział?

Mobilna Synergia Sądeczan to rodzinny przejazd ulicami Nowego Sącza. Pomysłodawcami jest grupa aktywnych ludzi z Sądecczyzny, którym, jak sami mówią, na sercu leży powrót do normalności. - Działamy, aby uświadamiać mieszkańców, że można w czasach „pandemicznych” żyć normalnie. Można spotykać się i działać, a przede wszystkim dużo uśmiechać, wszak wiadomo - śmiech to zdrowie. Jeśli uda nam się zadbać o zdrowie psychiczne mieszkańców, to z pewnością uda się także poprawić ich kondycję fizyczną – tłumaczą w rozmowie z naszą redakcją organizatorzy.

Aktywiści Nowy Sącz to grupa ludzi, którym chce się robić coś bezinteresownie dla innych. Jak przekonują, pomysłów mają wiele i realizują je po kolei. –Spotykamy się i omawiamy, jak można by ożywić to troszkę obumarłe z ruchu czy aktywności miasto – dodają.

Aktywiści liczą, że w ramach Mobilnej Synergii Sądeczan, uda im się wyciągnąć ludzi z domu oraz sprawić, że spędzą oni świetny czas, w dobrym towarzystwie. - Naszym głównym celem jest szeroko pojęte uświadamianie i wsparcie w tym trudnym czasie. Dajemy przykład, że można żyć normalnie, jeśli się tylko wyprze z głowy wszelakie manipulacje. Jeśli się uda choć jednej osobie zapomnieć o trudach dzisiejszych czasów, uznamy to za sukces – tłumaczą.

W planach jest przejazd samochodami ulicami Nowego Sącza oraz puszczanie utworów świątecznych z megafonów. Brzmi dobrze? Wystarczy więc ubrać na głowę czapkę mikołajową i szykować samochód. A czy ten musi być jakoś szczególnie przygotowany, aby mógł wziąć udział w wydarzeniu? - Każdy może ubrać samochód dowolnie. Można obłożyć lampkami świątecznymi, czy też obłożyć iglakiem. Można się przebrać za Aniołka czy Mikołaja. Kreatywność indywidualną blokuje jedynie wyobraźnia. Mile widziane flagi Polskie i uśmiech na twarzy – informują organizatorzy.

Samochody przejadą trasą: Start-> PKP Główny Nowy Sącz ul Kolejowa -> Aleje Batorego -> Bolesława Limanowskiego -> Królowej Jadwigi -> Beliny Prażmowskiego ->Aleje Sucharskiego -> Gen. Józefa Hallera -> Dojazdowa -> Tarnowska -> Rynek -> Wąsowiczów -> Jagiellońska -> Aleje Wolności -> Aleje Batorego -> PKP – Koniec. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 19 grudnia, o godzinie 14.

-Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu i cieszenia się z nadchodzących rodzinnych świąt Bożego Narodzenia – dodają organizatorzy.

fot. Facebook/Aktywiści Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje