piątek, 5 kwietnia 2024 12:46

Chcesz mieć swoją działalność? Poprowadź sklep Żabka!

Autor Artykuł sponsorowany
Chcesz mieć swoją działalność? Poprowadź sklep Żabka!

Artur Krzykała prowadzi sklepy pod szyldem Żabki w Krakowie, Jaworznie i Gołaczewach. Wcześniej zawodowo związany był z bankowością. Rozpoczynając współpracę z Żabką zainwestował jedynie ok. 5 tys. zł, a otrzymał wyposażoną i zatowarowaną placówkę, nieodpłatne szkolenia oraz szerokie wsparcie. Możesz tak jak Pan Artur poprowadzić swój sklep Żabka w Olkuszu i okolicy, gdzie sieć aktywnie się rozwija. Chcesz mieć własny, satysfakcjonujący biznes bez konieczności wyjazdu do dużego miasta? To możliwe! W gronie franczyzobiorców Żabki jest już w całej Polsce ponad 8800 osób, a ich liczba stale rośnie!

- Ukończyłem AGH w Krakowie i przez wiele lat związany byłem z sektorem bankowym. Kilku moich znajomych prowadziło sklepy pod szyldem Żabki, bardzo pozytywnie wypowiadali się o tym biznesie. Pomyślałem, że również mógłbym pracować dla siebie, w nowej branży. Porównałem kilka ofert franczyzowych dostępnych na rynku i Żabka wypadała najkorzystniej. Przy niewielkiej inwestycji współpracę z siecią rozpocząłem w listopadzie 2022 r. - wspomina Artur Krzykała.

Korzyści z franczyzy

Wszystkie osoby, rozpoczynające współpracę z Żabką, mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony sieci. Nie muszą inwestować dużych kwot, wystarczy jedynie ok. 5 tys. zł, nie trzeba też jeździć po towar na okoliczne giełdy czy do hurtowni lub organizować naprawy sprzętu w przypadku usterki.

Franczyzobiorcy korzystają z:

· ponad 25-letniego doświadczenia sieci i doradztwa jej przedstawicieli.

· gotowego sklepu w wyremontowanym przez Żabkę lokalu - jest on w pełni zatowarowany i wyposażony w niezbędny meble, monitoring, sprzęt AGD czy system magazynowo-księgowy ułatwiający zarządzanie. Nie muszą zatem inwestować w wynajem czy zakup lokalu, sprzętu i produktów.

· szkoleń - w fazie rekrutacji przechodzą 3-tygodniowe, bezpłatne szkolenie realizowane przez trenerów sieci, poruszające takie tematy jak: sprzedaż, finanse czy kadry. Korzystają z platformy edukacyjnej z bazą wiedzy o franczyzie z siecią oraz kursami e-learningowymi. Od 2023 r. wszyscy chętni przedsiębiorcy mogą podnieść swoje kompetencje, biorąc udział w Akademii Przedsiębiorczości, realizowanej wspólnie z Politechniką Warszawską.

· wsparcia serwisowego, marketingowe, IT i logistycznego z dostawami towaru do sklepów.

· narzędzi technologicznych usprawniających ich biznes i zarządzanie zespołami. Wśród nich jest m.in. Pakiet Optiplan z Asystentem Żabka, pomagający w optymalizacji zadań w placówce - dostarcza personelowi istotne informacje dotyczące m.in. właściwego ułożenia czy konieczności uzupełnienia towaru, produktów z krótką datą ważności do spożycia. Topowym narzędziem jest aplikacja Cyberstore, umożliwiającą zdalne składanie zamówień, otrzymywanie raportów czy informacji o dostawach za pomocą smartfona. Pomocą przez całą dobę służy franczyzobiorcom Chatbot Franek, będący wirtualnym konsultantem, a jego działalność stanowi uzupełnienie wsparcia zespołu specjalistów z dedykowanej franczyzobiorcom jednostki - Centrum Wsparcia Franczyzobiorców.

· dostępu do dodatkowych benefitów, takich jak karta Multisport czy ubezpieczenie LuxMed.

Co więcej, to biznes stosunkowo bezpieczny, gdyż franczyzobiorcy prowadzący sklepy Żabka korzystają ze specjalnego ubezpieczenia zbiorowego "Polisa na biznes”. Na zasadach określonych z zakładem ubezpieczeń chroni ich od różnych nieprzewidzianych sytuacji mogących pojawić się podczas prowadzenia własnego biznesu i  zapewnia stabilność finansową w momencie zakończenia współpracy.

Franczyzobiorcy rozwijają się w każdym aspekcie – osobistym, zawodowym i finansowym przy własnym zaangażowaniu w biznes i wsparciu sieci. W 2023 r. ponad 81% franczyzobiorców osiągnęło co najmniej 25 tys. zł przychodu miesięcznie.

- Doświadczam z Żabką stałego rozwoju - od niedawna jestem Ambasadorem Franczyzy, dzieląc się osobistą wiedzą o prowadzeniu placówek pod szyldem sieci z osobami zainteresowanymi tą formą działalności. Pełnię też w strukturach sieci funkcję partnera ds. wsparcia. Co więcej, jestem bardzo zadowolony z osiąganych przez moje sklepy wyników, co przekłada się na satysfakcję finansową - podkreśla franczyzobiorca.

Otwarcie sklepu franczyzowego – co zrobić?

Kandydat na franczyzobiorcę musi przejść kilkuetapowy proces rekrutacji, w tym odbyć spotkania z partnerem odpowiedzialnym za rekrutację, managerem, a także szkolenia w sklepie trenerskim zakończone egzaminem. Żabka docenia motywację kandydatów, ich postawę, ambicje i chęć rozwoju. Przyszły franczyzobiorca musi również zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą. Będąc indywidualnym przedsiębiorcą, we franczyzowym modelu biznesowym, franczyzobiorcy samodzielnie regulują kwestie związane z zatrudnieniem czy opłaceniem podatków.

Skontaktuj się z przedstawicielem sieci Żabka poprzez formularz kontaktowy na www.zabka.pl/franczyza

- Poziom szkoleń początkowych jest wysoki, a przez cały proces rekrutacji i przygotowania do otwarcia sklepu  kandydaci prowadzeni są „za rękę”. Z doświadczenia wiem, że taka działalność sprawdza się zarówno w dużym, jak i małym mieście. Najważniejsze jest odpowiadanie na potrzeby klienta, aby chciał do nas wrócić, zaufany i doceniany zespół, a także bieżąca kontrola procesów zachodzących w sklepie i wprowadzanie zaleceń od sieci. Sam zostałem polecony jako franczyzobiorca, teraz innym polecam ten biznes - mówi Artur Krzykała.

Więcej informacji o franczyzie z Żabką https://www.zabka.pl/franczyza

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka