czwartek, 16 lipca 2020 09:45

Chcesz założyć sklep internetowy, ale nie masz środków na towar? Sprawdź co możesz zrobić w tej sytuacji!

Autor Artykuł sponsorowany
Chcesz założyć sklep internetowy, ale nie masz środków na towar? Sprawdź co możesz zrobić w tej sytuacji!

Sklep internetowy jest dla wielu osób marzeniem, które dzięki innowacyjnym narzędziom znajduje się w zasięgu ręki. Wystarczy jedynie postawić na odpowiedni model sprzedażowy, który mimo braku środków na towar może pomóc nam rozwinąć działalność w sieci. Jak działa dropshipping? Na czym opiera się sklep internetowy dropshipping?

Założenie sklepu online a brak środków na towar

Jeśli pragniemy założyć sklep internetowy, a nie mamy środków pieniężnych na zakup towaru, powinniśmy rozważyć wdrożenie platformy dropshipping, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku. To specyficzna forma sprzedaży, która polega na przeniesieniu magazynowania oraz wysyłki towaru na producenta lub dystrybutora produktów. W tym przypadku sklep internetowy zajmuje  się jedynie pozyskiwaniem grona odbiorców oraz przeprowadzaniem transakcji. Sklep dropshipping założymy dzięki platformie sprzedażowej CStore.pl, która działa w oparciu o innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania.

Zalety z zastosowania modelu dropshipping

Warto zauważyć, że skorzystanie z tego modelu daje wiele korzyści, które pozwalają głównie uniknąć kosztów związanych z wynajmowaniem lub prowadzeniem swojego magazynu i dostawy towarów. Ponadto, dropshipping znacząco może zmniejszyć czas realizacji zamówienia oraz ograniczyć koszty obsługi związane z wysyłką. Łańcuch dostaw w tym przypadku ulega skróceniu, dlatego zakupiony towar szybciej trafia do zadowolonego odbiorcy.
Nowoczesne oprogramowanie oferuje skorzystanie z integracji znanych  systemów i programów, które pozwalają na sprawne działanie sklepu internetowego w modelu dropshipping. Oferta dostosowana zostaje do oczekiwań klienta, jak i jest zgodna z powszechnymi narzędziami występującymi na rynku.

Sprzedawca i polityka cenowa

W takim sklepie online to my jesteśmy sprzedawcą, gdyż wszelkie transakcje są realizowane za pomocą naszego sklepu - poświadczeniem zakupu są paragony lub faktury, jakie wystawiamy. Zapłatę za towar otrzymuje od nas dystrybutor, który jest w stosunku do naszego sklepu sprzedającym. Wszystkie kwestie dotyczące reklamacji leżą zatem po naszej stronie. Jeśli chodzi o zwroty lub zakres odpowiedzialności, aspekty te są ustalane indywidualnie przez obie strony (czyli sklep i dystrybutora).

Polityka cenowa w naszym sklepie online zależy zazwyczaj od nas samych, jednakże w wielu przypadkach pamiętać należy o tym, że dystrybutorzy w ramach zawartej umowy mogą zastrzec pewne ograniczenia co do zarządzania promocją i zakresem cenowym. Założenie swojego sklepu w modelu dropshipping wymaga początkowo przeanalizowania sytuacji rynkowej oraz sprawdzenia cen w konkurencyjnych sklepach, dzięki czemu obierzemy właściwą strategię pozwalającą rozwinąć działalność. Od wysłania paczki do odbiorcy można śledzić ją w systemach firm dostawczych, natomiast dostępne informacje o statusie zamówienia zależą najczęściej od integracji sklepu internetowego z oprogramowaniem dystrybutora.

Sklep dropshipping to doskonałe rozwiązanie dla  każdego, kto pragnie założyć własną działalność w sieci, lecz nie ma zbyt wiele środków na zakup towarów. W tym modelu współpracujemy z hurtownią, która zajmuje się przechowaniem produktów oraz wysyłką paczek. Naszym zadaniem jest natomiast zadbanie o dobry kontakt z klientem oraz przeprowadzenie transakcji - wystawienie paragonu lub faktury. Okazuje się, że ten model szybko zyskał uznanie na rynku, gdyż dzięki niemu możemy znacznie zaoszczędzić czas i koszty związane z magazynowaniem, czy też wysyłaniem produktów. Dropshipping jest unikalnym rozwiązaniem tego typu, dającym wiele korzyści.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje