poniedziałek, 2 sierpnia 2021 09:28

Łącko. Chciał rozjechać policjantów podczas kontroli. Wiemy, co miał do ukrycia

Autor Marzena Gitler
Łącko. Chciał rozjechać policjantów podczas kontroli. Wiemy, co miał do ukrycia

Mieszkaniec gminy Chełmiec próbował rozjechać policjantów, którzy zatrzymali auto do kontroli. Jak się okazało przewoził w workach nielegalny tytoń.

Mieszkaniec gminy Chełmiec próbował uciec podczas rutynowej kontroli drogowej. 28 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali jego mercedesa w Zabrzeży (gm. Łącko). Gdy nakazali kierowcy wyjść z auta, mężczyzna nagle uruchomił silnik i zaczął cofać. Funkcjonariusz próbował go powstrzymać, wyrywając kluczyki przez okno ze stacyjki, ale został pociągnięty przez rozpędzony samochód. Mężczyzna potrącił także drugiego policjanta. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów samochód uderzył jednak w przydrożny znak drogowy i wtedy niebezpieczny kierowca został obezwładniony i zatrzymany przez             interweniujących policjantów.

Ranni funkcjonariusze trafili do szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się nie groźne.

64-letni mieszkaniec gminy Chełmiec trafił do policyjnej celi w sądeckiej komendzie. Jak się okazało był trzeźwy, a jego nietypowe zachowanie najprawdopodobniej było spowodowane obawą odkrycia przez policjantów przewożonych w samochodzie w workach ponad 100 kg tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na blisko 120 tys. zł.

30 lipca br. mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszał zarzuty czynnej napaści na interweniujących policjantów (art. 223 kk.) oraz przewożenia     wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego (art. 65 kks.).  

Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 64-latka dozór policyjny oraz zakazu opuszczania kraju.

Za czynną napaść na funkcjonariusza Policji grozi mu do do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za przewożenie wyrobów akcyzowych nieoznaczonych znakami akcyzy wysoka grzywna.

fot. KPP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje