wtorek, 8 listopada 2022 08:52

Chciała sprzedać zabawki dziecięce przez Internet. Przez jedno kliknięcie straciła kilka tysięcy

Autor Patryk Trzaska
Chciała sprzedać zabawki dziecięce przez Internet. Przez jedno kliknięcie straciła kilka tysięcy

23-letnia mieszkanka powiatu suskiego sprzedając swoje rzeczy przez Internet, straciła oszczędności. Kobieta otrzymała od osoby podającej się za  klienta, informację z linkiem przekierowującym do fałszywej strony  banku. W pośpiechu zapomniała o swoim bezpieczeństwie i w efekcie  straciła 5900 zł zgromadzone na koncie.

Przestępcy nie ustają w wysiłkach przy wymyślaniu nowych metod oszukania swoich ofiar przez Internet.  1 listopada do suskiej komendy zgłosiła się 23-letnia kobieta z Jordanowa.

Mieszkanka powiatu suskiego sprzedawała zabawki dziecięce na znanej platformie handlowej służącej  do sprzedaży i wymiany odzieży używanej. Na swój numer telefonu  otrzymała wiadomość, linkiem, której treść zawierała nazwę platformy.  23-latka kliknęła link z myślą o udanej sprzedaży zabawki.

Niestety, link pokierował ją do spreparowanej strony banku, na której  wypełniła wszystkie niezbędne dane wymagane do logowania w banku. Po wypełnieniu wszystkich danych, kobietę wylogowało  ze strony i nie mogła już na nią wejść ponownie. Z kolei z jej prawdziwego konta zniknęło blisko 6 tysięcy złotych.

Policja przypomina o ostrożności i rozwadze podczas korzystania z internetowych portali handlowych.  Wiadomości o konieczności dopłaty do paczki,  rachunku czy otrzymany link do płatności  od kupującego można zgłaszać do analityków CERT Polska. Jest to zespół powołany do  reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet i  poprzez wiadomość przesłaną na numer 799-448-084 możemy zgłosić podejrzany link. Takie zgłoszenie może uchronić tysiące innych użytkowników.

fot. pixabay

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje