Trwa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Chrzanów.
W tym roku prace termomodernizacyjne, a także prace związane z modernizacją instalacji elektrycznej i instalacji centralnego ogrzewania prowadzone są w pięciu budynkach oświatowych. Modernizacja obejmuje: Przedszkole Samorządowe nr 11 z Oddziałem Specjalnym (ul. Fabryczna 25 w Chrzanowie), Przedszkole Samorządowe im. Św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie (ul. Komisji Edukacji Narodowej 7), Szkołę Podstawową nr 5 im. Ks. Michała Potaczały (ul. Fabryczna 23a w Chrzanowie), Szkołę Podstawową im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach (ul. Stanisława Przybyszewskiego 6). Prace mają zakończyć się w październiku. Jednocześnie Urząd Miejski w Chrzanowie przypomina, że w 2017 roku modernizacją energetyczną objęty był budynek Żłobka Miejskiego.
– Projekt został dofinasowany w ramach Osi 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Poddziałanie 4.3.2 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – przypominają urzędnicy.








![[12.03.2026] Pogoda w Małopolsce na piątek. Sprawdź pogodę w swoim mieście](https://cdn.glos24.pl/2026/03/Zamek-Rabsztyn_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)