środa, 19 czerwca 2024 12:05

Chwile grozy w Krynicy-Zdroju. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się za barierami energochłonnymi

Autor Patryk Trzaska
Chwile grozy w Krynicy-Zdroju. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się za barierami energochłonnymi

O krok od tragedii w Krynicy-Zdroju. Samochód osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się za barierami energochłonnymi, wsparty lewą stroną o drzewo, a prawą dociśnięty do nasypu. Akcja ratownicza trwała ponad godzinę.

Do zdarzenia doszło wczoraj (18 czerwca) tuż przed godziną 10:00. Kierująca samochodem osobowym marki Subaru Justy straciła panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zatrzymał się za barierami energochłonnymi, wsparty lewą stroną o drzewo, a prawą dociśnięty do nasypu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, unieruchomili pojazd przed dalszym osunięciem za pomocą liny stalowej i przez tylną klapę dostali się do wnętrza samochodu, aby ocenić stan poszkodowanej. Kobieta skarżyła się na bóle, dlatego po dotarciu karetki pogotowia ratunkowego została przekazana ratownikom medycznym.

Policjanci przeszukali okoliczne zarośla, aby upewnić się, że nie ma innych poszkodowanych, jednak kobieta była jedyną osobą podróżującą pojazdem. Ruch drogowy na miejscu wypadku kierowany był wahadłowo. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

Cała interwencja strażaków trwała niespełna godzinę.

Źródło: PSP Nowy Sącz

Foto: JRG Krynica

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka